tesla_model_2-teaser-silueta

Tesla ukázala první obrázek svého chystaného malého modelu. Konkurovat má VW ID. 2

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autoexpress.co.uk - Foto: Tesla - 23. 5. 2023


Tesla nás láká na novinky. Připravuje dvě novinky, ale jak dlouho bude trvat, než se dostanou do prodeje, to je otázka. Jedním z nich by měl být malý elektromobil, konkurent pro chystaný Volkswagen ID. 2, tou další novinkou má být modernizovaná Tesla Model 3.

Tesla je úspěšná, přestože nechrlí novinky. Posledním novým modelem, který začala prodávat, bylo v roce 2019 SUV Model Y. Na pick-up Tesla Cybetruck ovšem stále čekáme, ale americká automobilka slibuje, že se jeho výroby prý dočkáme už letos.

Přečtěte si také:  AC Cobra GT Roadster je moderní interpretace původní "kobry". Má karbonovou karoserii a může mít až 663 koní

Letošními novinkami mají být „Project Highland“, což je pracovní název pro novou verzi Tesly Model 3. Špionážní fotky tohoto modelu už unikly do světa a půjde o radikální změnu vizáže. V druhém případě pak masový elektromobil, jehož cena by měla být poměrně nízká i díky použití levnějších LFP baterií, které jsou lithium-železo-fosfátové. Dojezd by měl přesto být kolem čtyř stovek kilometrů. Odborníci očekávají, že „malá“ elektrická Tesla bude stát kolem 25 tisíc dolarů, což je jen o něco málo méně, než na kolik by měl vyjít právě elektrický Volkswagen (v přepočtu 590 vs. 546 tisíc korun). Název by mohl být Tesla Model 2.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *