Tesla představí Model 3 na konci března

Autor: Jan Karlík - 17. 3. 2016


Automobilka Tesla Motors se chystá 31. března 2016 představit svůj nejnovější, třetí model v portfoliu, který se úplně jednoduše jmenuje Model 3. Prozatím půjde jen o prototyp, nicméně první zájemci si jej budou moci rovnou tento den objednat. Podobným představením si prošel také crossover Model X.

Tesla naplánovala stejně jako v případě prvního SUV značky soukromou akci, takový malý komorní večírek. Ten se tentokrát odehraje v Los Angeles za účasti celkem 800 hostů. Elon Musk tyto lidi pečlivě vybíral, z celkového počtu je nemalých 650 pozvaných majiteli nějakého z vozů Tesla. Nemusíte ale smutnit, Tesla jako moderní značka hodlá průběh celého večera natáčet a ihned poskytnout live přenos na internetu.

31. března začnou rovněž předobjednávky nového vozu. Přičemž přednost dostanou zákazníci, kteří už nějakou Teslu doma mají, na zcela nové zájemce přijde řada potom. O samotném Modelu 3 toho nevíme mnoho. Grafika, kterou automobilka k představení vozu poskytla, však potvrzuje dřívější spekulace o tom, že se bude jednat o nejmenší vůz značky. Ruku v ruce s tímto faktem přichází také důležitá myšlenka, a tou je nižší cena. Tesla se bude tímto modelem snažit o přiblížení ke klientele, pro kterou je Model S příliš drahý. Tím by se z Modelu 3 mohl stát velmi důležitý vůz, nejen pro elektromobilitu. Na bližší informace si ale patrně budeme muset počkat do konce března. Nový model by se však měl sériově začít vyrábět až na jaře příštího roku.

Tesla Model 3

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru