Tesla Model S vs BMW M5 v závodě na 400 metrů: Tipněte si vítěze! – video

Autor: Tomáš Junek - 10. 10. 2012


Jsou elektrická auta vždy pomalá a nudná, planetu zachraňující dopravní prostředky? Ne, nutně nemusejí. Nedávno byl porovnán plně elektrický Model S od Tesly s nejostřejším čtyřdveřovým sedanem z produkce BMW – manažerskou M5. Porovnávalo se v závodě na 400 metrů a výsledek byl tak těsný, že to nikdo nečekal.

Pojďme se nejdříve podívat na papírové hodnoty obou vozidel. BMW M5 pohání dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 4,4 litru s výkonem 560 koní a 680 Nm točivého momentu. Sedmistupňová dvouspojková převodovka tuto sílu převádí na zadní kola. Díky tomu to M5 z nuly na 100 km/h zvládne za 4,3s a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Nakonec, udávaná kombinovaná spotřeba je 9,9l/100km – co si budeme nalhávat, realita bude asi jinde.:-)

Tesla Model S Performance používá elektrický motor o výkonu 416 koní a 600 Nm, který také pohání zadní nápravu. To je sice méně výkonu i točivého momentu, než u BMW, ale podstatné je, že všechny tyto hodnoty dostane Tesla S hned od nulových otáček. BMW však musí na maximální hodnotu točivého momentu čekat až na 1500 otáček. Elektrický motor Tesly je napájen 85 KWh lithium-intovými bateriemi. Tesla u této varianty baterií zaručuje dojezd 480 km, což není vůbec špatné na plně elektrické vozidlo.

Na řadě jsou ceny a hmotnosti obou vozidel. Mezi oběma hodnotami jsou menší rozdíly. BMW M5 v ČR začíná na ceně 2 607 500 Kč a váží 1990 kg. Tesla startuje s cenou v přepočtu již na 1 700 000 Kč, musíte si ale uvědomit, že Tesla je americká značka a dovoz nebo clo něco stojí, takže finální cena bude výrazně vyšší, oficálně se k nám nedováží. Hmotnost u Modelu S je potom 2105 kg.

Takže který z vozů si urve vítězství ve sprintu? Dvakrát přeplňovaný super-sedan nebo futuristické luxusní auto na elektriku? Po shlédnutí videa to dozajista zjistíte.

-TJ-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru