Tuningová firma Brabus na automobilovém trhu působí již skoro 40 let! Samozřejmě veškerou svou tvorbu věnovala spalovacím motorům a jejich úpravám. Jenže nová doba žádá nové činy, a tak už se pár let Brabus se svou divizí Brabus Zero Emission věnuje také elektromobilům.

Tesla Model S Brabus Zero Emission 2

Již v roce 2008 to byl vůz Tesla Roadster a loňský rok byl již ve znamení Modelu S, který představil úpravce na frankfurtském autosalonu. Modré provedení laku karoserie však na letošním ženevském autosalonu vystřídala typičtější barva pro Brabus – jak jinak než černá. V Brabusu si vybrali nejlepší možné provedení tohoto elektromobilu, které už ve svém továrním stavu nabízí velmi zajímavý výkon 772 koní (568 kW). Nejen proto, ale samozřejmě také z důvodů technických, se v tomto případě úpravce věnoval pouze exteriéru a interiéru.

Brabus vám tak na přání dodá nové karosářské díly z uhlíkových vláken. A to konkrétně spoiler pod přední nárazník a nové vstupy vzduchu, dále difuzor pod zadní nárazník a jako třešinku na dortu spoiler na zádi, který aktivně vylepšuje aerodynamiku. Určitě si také všimnete nových 21″ kovaný kol Brabus Monoblock Y Platinum Edition s pneumatikami o rozměrech 255/35 R21 vpředu a 265/35 R21 vzadu.

Co se týče úprav interiéru, Brabus začíná u nových prahových lišt s podsvíceným logem úpravce, které mění barvu z bílé na modrou po otevření dveří. Hmatatelnější novinkou v interiéru je však středový tunel s podsvícenými, vyhřívanými i chlazenými držáky nápojů a prostorem pro bezdrátové dobíjení telefonů. Jak se vám vystavené provedení snaží dost excentrickou peprmintovou barvičkou dokázat, velký výběr je také v oblasti čalounění. A to jak v barvách, tak v použitích materiálech. Na fotografiích můžete vidět tu nejjemnější kůži, vybírat můžete také perforované provedení či Alcantaru. V možnostech úprav najdete i nové obložení palubní desky z uhlíkových vláken, dřevěné dýhy a nebo dokonce nerostů.

Docela „styl“, co říkáte?