Automobilka Tesla Motors představila před nějakou dobou novou verzi P100D. Jde o verzi s dosud největší baterií a nejvyšším výkonem, který si lze koupit. A ta se postavila na start čtvrtmílového závodu proti Modelu S P90D s Ludicrous mode.

Znamená to, že Tesla nabídne baterii s kapacitou 100 kWh, což nejen zvýší dojezd na 613 kilometrů podle evropského cyklu (506 kilometrů dle amerického), ale hlavně zlepší dynamické schopnosti. Model S prý zvládne v módu Ludicrous zrychlit z 0 na 96 km/h za pouhých 2,5 sekundy. A to je o 0,3 sekundy rychleji, než druhý nejsilnější model v nabídce, kterým je P90D Ludicrous, jenž zrychlovalo za 2,8 sekundy.

A jak takový rozdíl mezi vozy Tesla Model S P90D a P100D vypadá v praxi? To nám ukazuje přiložené video. V tom se proti sobě postaví na start dva bílé vozy, které si to v závodě na 400 metrů rozdají hned čtyřikrát. Výsledkem jsou očekávaná čtyři vítězství pro verzi P100D, přesto to není vítězství nijak zdrcující. Maximální rychlost je v cíli vyšší jen o několik mil za hodinu (max o cca 4 mph).