Tesla Model III: elektromobil pro masy ujede nejméně 350 km – foto + video

Autor: Jan Karlík -   1. 4. 2016


Elon Musk neprozradil mnoho technických informací o novém, nejmenším modelu automobilky Tesla Motors. Budeme se tak muset prozatím spokojit se vzhledem vozu. Model III slibuje dostatek místa pro pětici osob a stejně jako Model X nabídne dva zavazadelníky. První vozy se dostanou k majitelům až na konci roku 2017.

Tesla dnes konečně odhalila dlouho očekávaný Model III. Automobil se má podle dřívějších zpráv zařadit do střední třídy a konkurovat Audi A4 nebo BMW řady 3. Jeho zařazení je však ještě otázkou, přesné rozměry vozu zatím zveřejněny nebyly. Designové prvky nového modelu celkem okatě zapadají do modelové řady Tesla. Model III svým způsobem navazuje na Model S, řešení zadní části je takřka stejné jako u zmiňovaného liftbacku. Příď je však jiná. Chybějící maska chladiče evokuje novější Model X a nemůžu si pomoct, trochu v něm vidím také Porsche Panameru.

Interiér se však nese ve zcela jiném duchu. Opět tu nechybí obří dotyková obrazovka, tentokrát by měla být ještě větší, než původních 17″ v Modelu S, a také má horizontální orientaci. Zbytek interiéru je striktně minimalistický. To se však ještě může výrazně změnit. Včerejší představení bylo odhalením spíše konceptu budoucího vozu. Elon Musk prozradil, že se chystá ještě odhalení Stage II, toto provedení bude výrazně blíže sériovému vozu.

Technické detaily pohonného ústrojí jsou zatím tabu. Víme pouze to, že nejslabší verze auta zrychlí z 0-100 km/h za zhruba šest sekund a takové provedení bude schopné podle amerického normovaného cyklu ujet alespoň 346 kilometrů. Model III by měl mít také skvělou základní výbavu. Údajně si nemusíte připlácet vůbec za nic a přesto dostanete podle slov majitele automobilky skvělé auto. Model III slibuje dost místa pro pět osob a stejně jako Model X nabídne dva zavazadelníky. Zadní okno je protaženo prakticky do poloviny střechy, což má zvětšit prostor pro hlavy zadních cestujících a také jim dopřát pocit jako v kabrioletu. Velký důraz byl údajně kladen i na bezpečnost. Model III má ambice získat ve všech možných testech ta nejlepší hodnocení.

Objednávky na nový vůz byly spuštěny již včera. Automobilka evidovala během prvních 24 hodin 115 000 objednaných automobilů. Cena začíná na částce 35 000 $ (cca 900 000 Kč).

Přečtěte si také:  I s elektromobilem může být v terénu zábava. Delta 4x4 upravila Teslu Model Y

Štítky: , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek