Tento víkend se na silnicích promění v dopravní peklo. V některých státech totiž začínají prázdniny

Od Anina Russová | Zdroj a foto: ADAC - 15. 7. 2022


V Česku startují letní prázdniny se začátkem července, ale v řadě blízkých evropských zemích až v těchto dnech. Podle německého ADAC se právě v Německu, ale i Rakousku nebo v Holandsku dají očekávat velké kolony, přičemž autoklub jízdu po dálnici přirovnává k rychlosti chůze. Především cesta do Chorvatska se tak může hodně protáhnout.

Podle autoklubu ADAC bude nejhorší situace v pátek odpoledne, v sobotu dopoledne a v neděli odpoledne. Doporučuje proto na cestu vyrazit ideálně až začátek příštího týdne. Nicméně jistou úlevou by měl být německý sobotní zákaz jízd pro nákladní auta platný od sedmé hodiny ranní až do osmé večerní, a to až do konce srpna.

Přečtěte si také:  Oprava Barrandovského mostu bude dopravní peklo pro všechny řidiče. Jak ale ukazuje TSK Praha, je naprosto nezbytná

Největší kolony by měly být především kolem Berlína, Hamburku, na dálnicích A1 až A10, dále na dálnicích A19, A24, A61 a také A93. Detailní a aktualizovaný seznam možných problémových úseků dálnic najdete přímo na stránkách německého autoklubu. Je potřeba počítat s tím, že prázdniny tento víkend začínají nejen ve velké části Nizozemska, ale také v německých Brémách, Durynsku, Sasku. Dolním Sasku a v Sasku-Anhaltsku.

Krom toho se o víkendu v hlavním městě Rakouska konají velké koncerty a v Německu řada poměrně velkých kulturních akcí, což se do počtu aut na silnicích také propíše.