6-sraz-socialistickych-aut-hnacov-2019-kveten- (49)

Tento víkend nabídne řadu motoristických potěšení: více než 200 klasických škodovek i okruhové jízdy

Autor: Anina Russová - Zdroj: internet - Foto: Pavel Srp - 2. 7. 2020


Meteorologové na víkend slibují hezké a teplé počasí a tak není potřeba zůstávat doma. Pokud ale nevíte, co podniknout, máme pro vás pár tipů, které vám s náplní volných dnů pomohou.

Special Drive Trackday Vysoké Mýto

V sobotu 4. července proběhne na okruhu ve Vysokém Mýtě komorní, ale rozhodně zajímavá akce Special Track Day. Pro ty z vás, kteří by se chtěli účastnit aktivně, tedy projet se po okruhu, máme bohužel špatnou zprávu. Kapacita jízd je naplněna. I tak ale můžete dorazit namísto a užít ostrá kola těch, kteří se honí za každou setinkou sekundy a snaží se se neustále zlepšovat.

Pohofest 2020

Od pátku 3. července až do neděle 5. července se v Pohoří u Dobrušky odehraje již desátý ročník přátel vozů Škoda. Podle facebookové stránky srazu se má akce účastnit 231 škodovek. V pátek půjde o akci hlavně pro účastníky, ale v sobotu se můžete vyrazit pokochat a užít si  škodováckou zábavu. Pojede se slalom, sprint nebo spanilá jízda. Na akci můžete dorazit jako aktivní účastník. Pokud se registrujete přes web, vyjde vás startovné do závodů na 350 Kč. V případě, že se neregistrujete, připravte si 400 Kč. Diváci mají do areálu vstup za 50 Kč.

VII. Veterán sraz Dolní Morava

V sobotu 4. července se v Horském resortu Dolní Morava koná sedmý ročník srazu automobilových a motocyklových veteránů. Všechna zúčastněná auta najdete v areálu U Slona. Do půl desáté budou všechna auta vystavena pro diváky. V deset hodin dopoledne startuje první závod, který bude kolem poledne ukončen. Kolem druhé hodiny odpolední pak odstartují jízdy zručnosti historických automobilů. Pravidlem však je, že se do závodů mohou přihlásit veterány s rokem výroby do roku 1990.

21. Sraz historických vozidel

V sobotu 4. července se v Rodinném pivovaru Chodovar v Chodové Plané odehraje 21. sraz historických vozidel. Dopoledne proběhne přejímka vozidel, ale letos u důvodu koronavirových opatření neproběhnou žádné soutěže. Kolem půl jedné vyrazí účastníci na společnou projížďku po okolí Mariánskolázeňska a ve tři hodiny odpoledne bude sraz ukončen.

Jawa na okruhu v Mostě

První červencová sobota bude na okruhu v Mostě patřit tuzemské značce Jawa. Účastníci provětrají své stroje na výcvikových plochách polygonu mosteckého autodromu a to až do 16. hodin. Zpestřením srazu může být i sledování soubojů motocyklových talentů na maloobjemových speciálech při republikovém šampionátu MMČR Miniracing. Pojede se ve stejný den na malém okruhu mosteckého autodromu, který je také součástí polygonu. Více informací najdete zde, vstupné je 200 Kč.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek