Teaser Mercedes-Benz GLC Coupé: má se X4 bát? – video

Autor: Jan Karlík - 20. 3. 2016


Mercedes-Benz moc dobře ví, kam se automobilový trh ubírá, a co lidé aktuálně chtějí. Po rivalovi pro BMW X6 se nyní chystá představit také GLC Coupé, tedy hlavní důvod, proč by se mělo tvůrcům BMW X4 špatně spát. K dispozici je první video, teaser však zobrazuje pouze částečně zamaskovaný vůz. Jak bude nové GLC Coupé vypadat?

Mercedes si samozřejmě dobře pohlídal kamufláž, takže většina důležitých prvků je stále bedlivě zamaskovaná. Klasická splývavá záď, jako v případě modelu GLE Coupé, které na test vyzvedáváme v úterý, je ale jasná. Dají se očekávat i podobně tvarované zadní světlomety. Video je poměrně jasně a pro Mercedes celkem překvapivě zacíleno na agilitu a dynamičnost vozu (podobně jako nedávno to na Mercedes-AMG C63 S Coupé). Útok na Mnichov je naprosto zřejmý.

Oproti představenému konceptu se celkem pochopitelně nedočkáme futuristických zpětných, to bylo jasné už od začátku, ale Mercedes dost pravděpodobně také vynechá povedený přední nárazník, nástavce prahů a dost možná i prolisy na kapotě. Poměrně dost významně se zmenšil i prolis na boku.

Nový model SUV se splývavou zádí poprvé uvidíme na autosalonu v New Yorku, který začíná již příští týden. Spekuluje se také o představení verze 43 AMG, spolu s klasickým modelem GLC. To vše a další technické údaje se dozvíme již příští týden. Těšíte se na další SUV? :-D

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru