TaxTheRich 100 zase řádí. tentokrát s Jaguarem XJ220 – video

Autor: Anina Russová -   19. 6. 2014


TaxTheRich100 je blázen a moc dobře ho od nás znáte. Ano, je to přesně ten šílenec, který po poli driftoval s Ferrari 288 GTO a nebo pálil gumy s Ferrari F50 a Ferrari Enzo. Auta, která by si běžný smrtelník nekoupil. Auta, která většina sběratelů oprašuje v garáži a vyráží s nimi maximálně za hezkého počasí. TaxTheRich ne, ten s nimi neváhá projet bahnem, rozbitou silnicí a ještě jim pořádně zatopit pod kotlem

Ani tentokrát si ke svým kouskům nevybral žádné ořezávátko, pro další svoje video si připravil Jaguar XJ220. Tahle britská supersportovní klasika má zážehový vidlicový šestiválec o objemu 3.5 litru uložený uprostřed, jeho výkon je 404 kW a točivý moment 642 Nm. Vyráběl se v letech 1992-1994, ale jeho první prototyp byl automobilkou představen už v roce 1988. Tehdy šlo o nejrychlejší sériově vyráběný vůz. Toto prvenství mu vydrželo až do roku 1994, kdy ho překonal nikdo menší než McLaren F1. :)

A teď si tuhle britskou bestii představte na záběrech při zpomaleném rozjezdu za doprovodu zuřivého oblaku dýmu a ohně. I na mizerném povrchu připomínající hodně špinavou desku z betonu se zadní kola zakousnou a z výfuku vyletí obrovská ohnivá koule. Tohle popisovat nemá cenu, tohle prostě musíte vidět!

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *