TAXI

Taxikáři poničili auta řidičů Uberu, dvě z nich převrátili na střechu

Autor: Radim Plachý - Zdroj: dimokratiki.gr - Ilustrační foto: Wikimedia Commons, Petar Milošević - Own work, CC BY-SA 4.0, odkaz - 1. 5. 2023


Mezi klasickými taxikáři a těmi, kteří jezdí pod Uberem, jsou dlouhodobě spory. Jeden z takových sporů před pár dny eskaloval. Taxikáři zničili několik aut řidičů Uberu, přičemž dvě z nich dokonce převrátili na střechu. Důvodem měl být fakt, že řidiči Uberu vozí turisty na letiště levněji, než za kolik to dovolují předpisy.

Incident se stal na řeckém ostrově Rhodos. Skupina klasických taxikářů se pustila do aut, kterými jezdí řidiči pro Uber. Vybrali si auta stojící na parkovišti tamního zastoupení Uberu a pustili se do nich hlava nehlava.

Přečtěte si také:  Otec svému synovi zničil BMW. Důvod je ale docela pochopitelný

Výsledek řádění taxikářů v plné parádě ukazuje přiložené ukazuje. Výsledek vypadá spíše jako záběry z nějakého akčního filmu než jako záběry z řeckého dovolenkového ostrova. Na střechu byly otočeny vozy Volkswagen T-Roc a Volvo XC40, zatímco další auta v podobě Mercedes-Benzu CLA, tří Mercedes-Benzů GLA, Peugeotu 3008 a Škody Octavia byla výrazně poničena. Řádění odnesl i skútr, ale u toho není jisté, zda také patřil k Uberu anebo se do situace jen nešťastně připletl.

K incidentu došlo ve čtvrtek 27. dubna.  Důvodem takového konání taxikářů mělo být to, že den před tímto incidentem byli zadrženi tři řidiči Uberu, kteří vozili turisty na letiště za nižší cenu, než kterou stanovil Uber. Turisty vozili na letiště za 20 euro, přičemž minimum bylo společností stanoveno na 36 eur.

Uber je v Řecku obecně terčem útoků, protože jeho služby jsou levnější nejen pro samotné turisty, ale i pro provozovatele. Pokud totiž chcete v Řecku jezdit s vozidlem taxi, vstupní investice úřadům může být klidně až 100 tisíc eur, tedy téměř dva a půl milionu korun (to se týká přímo hlavního města Athény). Protože Uber má odlišný model, žádné takové poplatky se jeho samotného ani jeho řidičů netýkají.

Přečtěte si také:  Ekologičtí aktivisté za noc vypustili pneumatiky u rekordního počtu SUV. Útočili po celém světě

Řecké zastoupení Uberu vydalo v návaznosti na tento incident prohlášení, v němž jej odsuzuje. Tvrdí, že nic nedokáže ospravedlnit násilné činy za žádných okolností. Společnost zároveň vyjádřila svůj závazek podporovat prostřednictvím spolupráce i místní taxikáře.

Tamní rhodosský taxikářský syndikát má ovšem na situaci jiný názor a tvrdí, že i nadále bude proti Uberu v regionu bojovat, prý ale vynechá podobný vandalismus. Podle taxikářů totiž vstup Uberu jako nadnárodní společnosti na řecký trh vytvořil nekalou a neregulovanou hospodářskou soutěž, tím spíše, že jde o trh se sezónními výkyvy. Podle syndikátu je prý na Rhodosu živobytí více než 700 rodin závislé právě na provozování taxislužby. Proti Uberu tak chtějí taxikáři pokračovat demonstracemi a stávkami.

Štítky: , , ,

1 názor na “Taxikáři poničili auta řidičů Uberu, dvě z nich převrátili na střechu”

  1. Tomas Korel

    Proto nejezdím do Řecka, tváří se jako evropané, ale jsou to tataři, pamatuju jak zatkli několik Čechů, policistů na dovolené, kteří si nasbírali na stavbě mola pár kamenů na památku, byli zadrženi asi měsíc za vývoz historických artefaktů a naší ambasádě dalo hodně úsilí je osvobodit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *