Takto vypadají skoro čtyři promile za volantem. Řidiče na Zlínsku policie naštěstí rychle dostala ze silnice

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR - Foto: Policie ČR - 11. 9. 2021


To, že alkohol za volant nepatří, je notoricky známá věc. I přes to se ale na silnice až příliš často vydávají ti, kteří s tímto tvrzením zjevně nesouhlasí. Patří mezi ně i řidič ze Zlínska, který vzhledem ke svému stavu ani nezvládl udržet auto v jízdním pruhu. Vlastně měl štěstí, že si jej všiml policista v době volna, který přivolal své kolegy. Případná nehoda by jistě neměla moc dobré následky.

Policista ve svém soukromém autě si všiml dost nekoordinované jízdy v Brumově – Bylnici na Zlínsku. Rychle zalarmoval své kolegy, kteří kličkující auto našli, zastavili a pak už se jen hodně divili. Už na první pohled bylo jasné, že 56letý řidič není střízlivý. Nejen, že z něj byl cítit alkohol, ale navíc mu ani nebylo moc rozumět. Měření alkoholu to jen potvrdilo, když ukázalo hodnotu 3,7 promile.

Řidič se policistům přiznal, že jede ze stavby, kde vypil asi tři piva a zhruba litr tvrdého alkoholu. Vlastně je úspěch, že se vůbec zvládl postavit na nohy a dostat se do auta.

Krajská policejní tisková mluvčí Monika Kozumplíková k tomu řekla: „Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Následující den mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest a zákaz řízení motorových vozidel.“

Štítky: , , , ,

2 názory na “Takto vypadají skoro čtyři promile za volantem. Řidiče na Zlínsku policie naštěstí rychle dostala ze silnice”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru