Takhle vypadá nejrychlejší pouťové autíčko na světě – video

Autor: Anina Russová - 5. 4. 2017


Pokud jste podobně naladění jako my, určitě vás na pouti někdy napadlo, jak by to vypadalo, kdybyste s autíčkem z autodromu vyrazili do ulic. K realizaci takového nápadu jsme se my bohužel nikdy nedostali, ale přiblížili jsme se mu, když jsme do ulic vytáhli malou motokáru.

Zůstaňme ale u pouťových autíček. Nápad, vytáhnout ho na silnici zjevně napadl i bloggera a youtubera jménem Colin Furze. Ten si na pomoc nepozval nikoho jiného, než Stiga. Společně se vydali na závodní dráhu, kde se pokusili zajet světový rychlostní rekord.

Nemyslete si ale, že na trať vyrazili v neupraveném vozítku. Jeho úprava spočívala hlavně ve výměně agregátu. Elektromotor proto vyměnili za benzinový agregát o objemu 600 ccm, který je z motocyklu Honda, a který disponuje výkonem rovných 100 koní. A to už stačí k tomu, aby rekord mohl padnout. Krom výměny motoru ale následovalo ještě několik dalších technických vylepšení. To proto, aby jim autíčko náhodou nevzlétlo. :)

Pak už Stig vyrazil na trať. Je to neuvěřitelné, ale v prvním kole dokázal jet rychlostí 173 km/h! Ve druhém pak už kvůli silnému větru „jen“ 150 km/h. Do Guinessovy knihy rekordů se nakonec zapsal průměr těchto dvou jízd, tedy rychlost 161,3 km/h. Hezká práce! Jen, prosím, myslete na to, že byste podobné věci neměli zkoušet. Anebo snad ano? :)

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek