Zatímco u nás to vypadá, že se pomalu, ale jistě blíží jaro, v Americe kolem Texasu bojují s extrémními mrazy a přívaly sněhu. To, co jsme tu měli ještě před pár dny my, byl jen slabý odvar toho, s čím teď bojují Texasané. Ovšem zatímco u nás se řidiči každoročně a s každým sněhem rozčilují, že silničáři zaspali a silnice nejsou uklizené, v Americe k něčemu podobnému řidiči nemají prostor.

Tamní správa silnici totiž do boje s přívaly sněhu vyslala hotovou armádu, která s až neuvěřitelnou lehkostí a samozřejmostí zlikvidovala každičkou vločku, která ležela na silnici. Silničáři se se svou prací pochlubili velmi působivým videem, na které se dá jen nevěřícně zírat.

Přečtěte si také:  Nasněžilo a silničáři v Praze "nestíhají"? Rozhodně to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát

Na záběrech z dálnice I-75, tedy velmi důležitého a vytíženého koridoru spojujícího Michigan a Floridu, si můžete prohlédnout to, jak by podle nás práce silničářů opravdu měla vypadat. V akci je hned několik vozidel s radlicemi vpředu a systémem na sypání vzadu.

Auta jsou seřazena tak, aby to, které je vlevo vždy odsunulo sníh na další vůz jedoucí vedle a dál ve stejném stylu, dokud není sníh ze silnice zcela odstraněn. Vpředu před nimi jede jedno doprovodné vozidlo, a vzadu za nimi další, včetně policejních. Ani jeden z řidičů si nedovolí se ke konvoji byť jen přiblížit, ostatně, i u nás platí rada, která říká, že vozidlo silničářů uklízející silnici od sněhu není vhodné předjíždět.