Na světě není moc moderátorů, novinářů ani jezdců, kteří by tohle všechno dělali s takovým nadšením a s takovou dávkou originality jako Jeremy Clarkson. Z pořadu o autech, který prvních pár let neměl žádnou velkou sledovanost, udělal fenomén, který nemá obdoby. I když se pod ním zatřásla před pár měsíci židle a chvíli to vypadalo, že končí, on se nadechl, bývalým šéfům ukázal vztyčený prostředníček a rozjel něco, co baví celý svět a jemu vydělává miliony.

Ale každý nějak začínal. I Jezza. A nutno říct, že jeho začátky byly vskutku zajímavé. Jedno z jeho prvních videí, které už pochází z původního Top Gearu, je datováno do roku 1988. Jeremy v něm představí starý Rolls-Royce, ale jestli čekáte velká gesta a spousty fórů, budete asi zklamáni. Jezza se ukáže v uhlazeném obleku s čerstvě střiženými vlasy. Hodně vás ale pobaví jeho až falešně uhlazený projev. 🙂 V té době byl takový projev v BBC nutností a neexistovalo, aby moderátor jakkoliv projevil svou osobnost.

Mravy na BBC se ale uvolnily už o pár let později a tak i Jeremy mohl konečně ukázat, co v něm je. V přiloženém krátkém videu se ukáže vedle Ferrari s něčím na hlavě, co tak trochu připomíná mikrofon a na sobě přitom má koženou bundu a jeansy. 🙂 Tady už to začíná vypadat jako Jeremy, kterého známe. Jen má dnes méně vlasů…