Máte rádi Ferrari F40? A máte čtvrt hodinky volného času? To je dobře! Pokud ne, schovejte si tohle video na potom, ale určitě se na něj podíváte. Proč? Je to totiž video z roku 1987, z roku, kdy se tohle ikonické superauto začalo prodávat.

propagacni-film-ferrari-f40-1987-video

Je to film, který nám ukáže Ferrari F40 do detailu. V první části filmu uvidíme F40 za jízdy v potemnělém městě za doprovodu pro tehdejší dobu typické hudby. Věřte mi, že pokud se ve vás neprobudil sentiment pod shlédnutí fotek z Muzea socialistických vozů, v tuhle chvíli se ve vás probudí určitě! Druhou část plnou surové jízdy, zvuku motoru a perfektních zakroucených okresek zahájí i ukončí samotný Enzo Ferrari, v třetí části se podíváme na to, jak tahle ikona osmdesátých let a sen většiny automobilových bláznů vznikala a ta čtvrtá nám auto ukáže pěkně v klidu v detailu.

A proč, že je to taková legenda? Pod kapotou je motor V8 o objemu 2,9 litru s dvěma turby a výkonem 471 koní. To je na auto vážící jen lehce přes tunu opravdu hodně slušné! Zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy a maximální rychlost 324 km/h. Navíc to, že Ferrari ve videu udává jen zrychlení z 0 na 200 km/h, mluví samo za sebe…

Přiznejte se, kdo z vás němel plakát tohohle auta ve svém pokojíčku nebo garáži? Moc vás nebude…