Tak to vypadá, že jsou zpětná zrcátka minulostí. Co je nahradí?

Autor: Anina Russová -   17. 9. 2018


Zpětná zrcátka jsou nedílnou součástí každého auta nebo motorky. Většina řidičů si bez nich neumí jízdu vůbec představit, ale asi každý z nás čas od času potká někoho, kdo zapomněl na to, že je má a k čemu jsou. Možná této skupině řidičů pomůže k bezpečnějšímu životu na silnicích systém, kterou představil Lexus.

Model ES se totiž stane historicky prvním sériovým autem, které o klasická zpětná zrcátka, jak je dnes známe, přijde. Tedy, jak se to vezme. Zákazníkům totiž nabídnuta budou, ale zároveň jim bude nabídnut systém zpětných zrcátek tvořených displeji a sadou kamer. Jejich název, respektive název celého toho systému, bude Digital Side-View Monitors. Přemýšlíte, jestli to bude k něčemu dobré a proč nahrazovat něco, co stojí málo a dobře funguje?

V prvé řadě kamery a monitor místo zrcátka mají zcela zrušit mrtvý úhel, kvůli kterému vzniká řada i vážných dopravních nehod. Ano, s tím už dnes pomáhá asistent slepého úhlu, ale ani ten není všemocný. Kamera uvidí všude, a tak přesně ukáže, kde jede jiné auto. Dalším plusem je fakt, že monitory budou umístěny uvnitř auta, čímž odpadá problém se zamlženými, špinavými nebo zamrzlými okny, přes která není do zrcátka vidět.

Nemyslete si, že vám tady popisujeme nějakou 10 let vzdálenou budoucnost. Lexus má v plánu tuto novinku zákazníkům v Japonsku nabídnout už letos v říjnu. 

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *