amg-brzdy-hori

Tak to vypadá, když opravdu přehřejete brzdy…

Od Pavel Srp | 20. 4. 2019 0

Už se vám někdy stalo, že jste přehřáli brzdy na svém autě? Možná vám to přestalo brzdit anebo to brzdilo až pokud jste brzdový pedál sešlápli až na zem. Jenže to, jak přehřály brzdy Rusové u éčkového AMG, to jste ještě neviděli.

V přiloženém videu si můžeme prohlédnout aktuální generaci sedanu Mercedes-AMG E 63 S 4Matic+, který stojí v boxové uličce, a jehož brzdové kotouče jsou rozžhaveny do červena. Z destiček občas plápolá i malý plamínek. Podle šedých třmenů jde o obyčejné ocelové kotouče, nikoliv o příplatkové karbon keramické brzdy.

Je vidět, že kolo už je zasypáno pískem, takže to asi bylo ještě horší. Otázkou je, jestli bylo bezpečné jet a pokusit se klidným kolem brzdy ještě zchladit anebo prostě počkat v boxech na to, až přestanou hořet. K konci videa auto nakonec na trať stejně vyjede.

A u takového auta vlastně ani není problém brzdy neopatrnou jízdou přehrát velmi rychle. Vždyť díky přeplňovanému čtyřlitrovému motoru V8, který má 450 kW/612 koní a točivý moment 850 Nm, dosahuje auto absurdních dynamických schopností. Zrychlit z nuly na stovku zabere něco kolem tři a půl sekunkdy a maximálka může ležet až za 300 km/h.