Nudí vás neustálé znovuzavádění více či méně přísné karantény? Pak si nekupujte medvídka Mývala, ale speciální edici Rolls-Royce Wraith s názvem Kryptos. Vůz v sobě ukrývá řadu šifer a tajemství, a ačkoliv sama značka už při jeho představení trošku napověděla, jak vše odhalit, nikdo se se správným výsledkem ještě nepochlubil. Proto přišla s nápovědou číslo dva.

Přečtěte si také:  Limitovaná edice vozů Rolls-Royce Wraith Kryptos ukrývá řadu tajných zpráv

Wraith Kryptos byl představen začátkem léta letošního roku a Rolls-Royce k němu řekl, že je v něm ukryto tajemství a několik šifer vedoucí ke speciálním informacím. Na světě existují jen dva lidé, kteří ví, kde přesně šifry jsou a hlavně, co vlastně za informace ukrývají. Jedním je designérka auta Katrin Lehmann a druhým je šéf automobilky Torsten Müller-Ötvös.

Ten také v době vzniku auta prozradil, že majitelé by měli své pátrání začít u sošky Spirit of Ecstasy a pokračovat u čalounění sedadel. To bylo vše. Uplynulo několik měsíců a nikdo ještě nepřišel s tím, že by tajemnou a zjevně hodně složitou šifru rozluštil. Proto se Rolls-Royce rozhodl, že tedy napoví ještě o trochu víc.

Jak už bylo řečeno, hledání má začít u sošky Spirit of Ecstasy, která má nějakým způsobem na sobě uvedeno označení auta, tedy slovo Kryptos. Důležité prý ale je, jak je ono slovo napsáno. Pokud to majitel pochopí správně, povede ho to dál. Pomůže mu také pochopení výšivky dvojitých R na hlavových opěrkách. Právě ona výšivka totiž ukrývá další šifru.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce bojuje s hlukem. Jeho první elektromobil bude možná hlučnější než modely se spalovacím motorem

Další jsou pak schovány v rozvržení osvětlení, v nárazníku a v několika dalších detailech auta. A dle nákresů, které automobilka uvolnila, jde opravdu o detaily. Nic, co by bylo patrné na první pohled.

Rolls-Royce dá všem majitelům, kteří jsou prý po celém světě, čas do února příštího roku. Pokud do té doby nikdo všechna tajemství nerozluští, šifru prozradí.