Tajemná luxusní rallye na Blízkém východě je něco absolutně jedinečného + video

Od Anina Russová | 11. 10. 2016


Už jsme si zvykli, že Blízký východ je rájem pro petrolheady. Tamější princové a šejkové mají auta rádi a rádi se s nimi i chlubí. Ale zvát si renomované bloggery, fotografy a pár vybraných návštěvníků do svých superzabezpečených garáží není ono. I tahle bohatá parta vlivných miliardářů chce své plechové miláčky vyvětrat a ukázat „poddaným“. :)

Právě proto si tihle boháči vymysleli akci s názvem Omanya. Jde o ekluzivní šestidenní VIP akci, na kterou vás může dostat jen to, že máte dost peněz a v garáži alespoň jedno exkluzivní auto, které vám neudělá ostudu. Akce měla asi 50 účastníků a všichni patří do nějaké královské nebo nechutně bohaté rodiny.

2016-omanya-1

Akci s názvem Omanya pořádá Supercars Club Arabia a startuje se v Maskatu, hlavním městě Ománu. Dále se jede přes Arabské Emiráty až na okruh F1 v Dubaji. Pětadvacetiletý motoristický fotograf Pepper Yandell, který se původně vydal na Blízký východ jen fotit auta, měl to štěstí, že se této akce účastnil. A celé to byla jedna velká náhoda.

Původně se do pouště vydal jen proto, aby nafotil auta jednoho muže, který si ho vyhlédl na Instagramu. Tvrdil, že má tu nejlepší sbírku aut a podle slov fotografa, měl asi pravdu. Během pobytu v Bahrajnu ale přišlo něco, co opravdu nečekal. O fotografovi se doslechlo několik účastníku závodu a ti mu navrhli, aby se k nim přidal a zachytil jedinečnou atmosféru této akce. To se mu podle nás opravdu povedlo a tiše mu závidíme. Mimochodem fotograf se následně přiznal k tomu, že kromě jízdy na dubajském okruhu F1 bylo největším zážitkem setkání s dubajskou policií. Ta totiž účastníky akce v Dubaji střežila se svým super vozovým parkem a vyklízela jim cestu na místních silnicích.