Tahle LADA není tak úplně LADA, je to převlečené BMW E46 – video

Autor: Pavel Srp -   16. 4. 2017


Ačkoliv se to může na první pohled zdát jako vlastně docela běžná LADA 2101, na ten druhý si můžete všimnout, že to tak úplně není. Karoserie tohoto žigulíku je vlastně posazena na podvozek postaršího BMW řady 3.

Na východu je LADA oblíbená značka auta – to, jestli dobrovolně a nebo ne, není důležité… – a tahle auta si také tamější lidé rádi upravují k obrazu svému. V tomto případě se auto ale jako LADA pouze tváří.

Původně to totiž byla dvě auta: obyčejná nepříliš hezká a trochu orezlá LADA 2101 a BMW řady 3 Coupé (generace E46). Rusové se rozhodli, že je spojí dohromady. BMW bylo 328i, takže ho poháněl silný benzinový šestiválec (M52TUB28) s výkonem 144 kW/196 koní a s točivým momentem 279 Nm.

Auto bylo odstrojeno až na kost, zbyl jen podvozek, na který byla připevněna karoserie z žigulíku. Ten se ale, jak známo, jako coupé nevyráběl, takže bylo potřeba ji upravit a ze čtyřdveřového sedana vytvořit dvoudveřové coupé. Přední dveře bylo třeba prodloužit, zadní pak zavařit. Bavorská trojka má také širší rozchod kol, takže se musely nastavit blatníky. Interiér je prakticky sériové BMW.

Práce se povedly a celek vypadá velmi zajímavě. A asi docela pojede… Projekt lze sledovat zde.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *