toyota_t-mate-1

T-Mate je nové označení pro bezpečnostní a asistenční systémy od Toyoty

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Toyota - Tisková zpráva - 26. 11. 2021


Toyota uvádí nové zastřešující označení T-Mate pro všechny své bezpečnostní technologie a pokročilé systémy na podporu řízení (ADAS = Advanced driver-assistance systems). Toyota dlouhodobě prosazuje nejvyšší standard bezpečnosti ve svých vozech a neustále rozvíjí nové technologie s cílem co nejvíce zamezit nehodám.

T-Mate pokrývá širokou škálu systémů navržených ke zvýšení bezpečnosti za nejrůznějších situací, od přesného parkování až po jízdu ve městech a na dálnicích. Senzory, radary a kamery se díky dalšímu vývoji bezpečnostních technologií stále více využívají nejen k nepřetržitému sledování funkcí samotného vozidla, ale i okolní dopravy a prostředí, kdy upozorňují řidiče na možná nebezpečí a podle potřeby aktivují brzdění, řízení a regulaci škrticí klapky s cílem zabránit nehodám, nebo alespoň zmírnit jejich následky.

Zastřešujícím balíčkem T-Mate představuje Toyota novým způsobem reálné výhody pokročilých systémů na podporu řízení (ADAS) za situace, kdy celý automobilový průmysl směřuje k ještě více automatizovaným a samořídícím vozidlům budoucnosti.

Přečtěte si také:  Pravidla provozu se týkají i chodců. Ti na ně ale často zapomínají, přitom jsou nejohroženější skupinou

Dále využívá příležitosti vysvětlit přínosy systémů ADAS srozumitelnější cestou, kdy na vás Toyota neustále dává pozor jako parťák, který je stále ve střehu, na každé vaší cestě.

T-Mate kombinuje technologie Toyota Safety Sense s dalšími aktivními asistenčními systémy řízení a parkování s cílem nejen usnadnit řízení a zvýšit jeho bezpečnost, ale též ochránit celou posádku vozidla i ostatní účastníky silničního provozu za nejrůznějších situací.

Nepřetržitý vývoj pokročilých bezpečnostních systémů a jejich široké nasazení napříč celým portfoliem značky potvrzuje dlouhodobou snahu Toyoty o snižování nehodovosti v dopravě.

toyota_yaris_cross-t-mate

Premiéra balíčku T-Mate v návaznosti na uvedenou filozofii přichází ve stejný čas, kdy je uváděna nejnovější generace systému Toyota Safety Sense s řadou novinek a vylepšení.

Předkolizní bezpečnostní systém (PCS) nyní poprvé nabízí funkci zamezující nechtěnému zrychlení (Acceleration Suppression) za nízkých rychlostí jízdy, dopravní asistent pro zařazování na křižovatkách, jakož i vylepšené rozpoznávání protijedoucích vozidel a asistent pro odbočování na křižovatkách.

Z dalších nových funkcí TSS jmenujme asistenční systém řidiče pro nouzové zastavení vozidla (EDSS) a on-line aktualizace (OTA) pro spolehlivou aktualizaci a doplňování dalších funkcí během celé životnosti vozidla.

Přečtěte si také:  Toyota RAV4 pro modelový rok 2023 přináší vylepšená multimédia, konektivitu a bezpečnost

Obsah paketu T-Mate se liší v závislosti na funkcích dostupných pro konkrétní model a/nebo stupeň výbavy.

Nové zastřešující označení se postupně uvádí na evropské trhy společně s nástupem nových produktů.