Švýcarská společnost nabízí ubytování na čerpací stanici. Levné to není, ale má to svůj styl

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Null Stern Hotel -  7. 7. 2022


Také jste narazili na ten vtip, který říká, že když chcete vzít holku na opravdu drahé rande, vezměte ji na čerpací stanici a natankujte plnou. Je to spíš smutné než vtipné, ale jedna společnost, která se zabývá zprostředkováním vpravdě netradičního ubytování ho dotáhla takřka k dokonalosti. V jejich podání se sice na té čerpací stanici netankuje, ale zato se tam spí.

Ta společnost se jmenuje Null Stern Hotel (v překladu něco jako „hotel bez hvězdiček“) a její nejnovější projekt byl umístěn na jednu malou čerpací stanici v obci Saillon. Jde vlastně o luxusně vyhlížející hotelový pokus, který je ale umístěn k čerpací stanici. Nemá zdi, nemá koupelnu a nemá ani šatnu. Jde vlastně jen o postel, podlahu a dva noční stolky.

Přečtěte si také:  Od 1. ledna 2024 bude na čerpacích stanicích nový benzin. Problémy s ním mohou mít starší auta

Jedna noc v tomto specifickém pokoji vyjde na 325 švýcarských franků, tedy v přepočtu asi 8000 Kč. Za to zákazníci dostanou noc v této zvláštní posteli, uvítací drink, něco malého na zub z od tamních bio farmářů a ráno snídaňové pečivo z tamní pekárny s fresh džusem. K dispozici jsou i služby komorníka. Pokud by ale bylo špatné počasí, je připravena záloha v podobě pokoje v tamním hotelu Hôtel des Bains de Saillon, která už samozřejmě má stěny a klimatizaci.

A jen pro vysvětlení, Null Stern Hotel připravují podobné pokoje na různých místech. Většinou ale s dechberoucím výhledem do Alp. Tentokrát ale chtěli upozornit na aktuálními událostmi, jako jsou problémy s klimatem, ekonomické těžkosti a rovnost mezi lidmi. Místo u čerpací stanice je otevřeno všem, včetně třeba školních výletů. Tvůrci prý takto nabízí možnost investovat čas do sebe a pro sebe.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *