Technologie všeho druhu jdou tak rychle kupředu, že máme co dělat, abychom je vůbec stihli sledovat. Elektromobily jsou věc už dobře známá, tak je potřeba i je trochu ozvláštnit. Nejlépe na to jde asi Nissan se svým modelem Leaf. Jde o jeden z nejprodávanějších elektromobilů, který je oblíbený obzvlášť ve Velké Británii. Nissan si s modelem Leaf drží prvenství v tom, že na své „zelené“ auto použilo neuvěřitelně zajímavou fosforeskující barvu, která přes den absorbuje světlo, které zase v noci vypouští.

Ale Nissan není jediný, který takový nátěr zkouší. Úspěšně ho aplikovali také v Holandsku, kde je s ním natřený středový pruh dálnice. Ten tak v noci svítí, čímž nejen přispívá k vyšší bezpečnosti, ale také šetří elektrickou energii, která by byla jinak vynaložena na veřejné osvětlení. Dobrá, ta pozitiva jsou asi bezvýhradně jasná, ale mezi námi to hlavně vypadá vážně zajímavě.

Podívejte se na video, kde právě jak světélkující dálnice, tak světélkující Nissan Leaf tvoří dohromady dechberoucí dvojici. A třeba se jednou dočkáme i u nás. Třeba…