suzuki swift sport katana 3

Suzuki zkombinovalo Swift a motocykl Katana do limitované edice

Autor: Anina Russová -   12. 5. 2019


Suzuki, ačkoliv s novým Jimny sklízí řadu úspěchů, nedělá jen auta, ale umí hlavně motorky. V Japonsku se tedy rozhodli, že obě tato spektra namíchají dohromady. Jako základ posloužilo malé Suzuki Swift Sport a streetbike Suzuki Katana.

Pokud motorkám fandíte, jistě víte, že právě Suzuki Katana patřilo mezi ty nejlepší motocyklové produkty značky. Vyrábělo se mezi roky 1981 a 2006 a letos se má po opravdu dlouhé odmlce vrátit v plné kráse.

Suzuki Swift Sport vstupuje na český trh, je výrazně dražší než ten předchozí

A aby jeho uvedení na trh Suzuki podpořilo, postavilo Swift Sport Katana. Stále jde o malé pětidvéřové auto, jemuž ale byly zadní dveře trošku zamaskovány, takže na první pohled vypadá, jako kdyby měl dveře jen tři. Značka přidala také červené detaily karoserie a černé pruhy, ale i nový, zvučnější výfukový systém Remus či rozpěry karoserie. 

Autu přibyl stavitelný podvozek v rozmezí od 30 do 50 mm, rozpěry karoserie, nová 17“ nebo 18“ kola OZ Racing, která jsou obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4. Stejně jako rozměr kol, budou si zákazníci moci vybrat také v barvě karoserie. Suzuki nabídne dvě, konkrétně Premium Silver Metallic a Super Black Pearl, ovšem každá bude určena na polovinu z 30 kusové série.

Několik změn proběhlo i v interiéru. Tam je nový volant, který je opatřen logem Katana. Mají ho i sportovně střižená sedadla, na kterých je navíc vyšito pořadové číslo vozu. Hezký detail!

Jediné, co zůstalo původní, je motor. Pod kapotou tak je agregát o objemu 1,4 litru přeplňovaný turbodmychadlem, který produkuje výkon 138 koní a točivý moment 230 Nm. A to je tak akorát na takovou malou nákupní tašku.

Vznikne přesně 30 kusů, které budou k dostání jen v Holandsku. Vyrazíte si pro jeden z nich? Cena ale zatím nebyla stanovena.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek