Současná vládní opatření nás štvou a znamenají, že více než kdy jindy budeme používat svá auta. To jediné nám ještě nezakázali. Ale nemyslete si, že jsme na tom s těmi vládními zákazy až tak špatně, nebo že jsme snad jediní, kteří mají ta opatření tak přísná. Podobně to funguje v Americe, ale tamní Subaru přišlo na způsob, jak uspořádat vpravdě monstrózní sraz a zároveň dodržet všechna přísná nařízení zakazující sociální kontakt.

Automobilka uspořádala Subiefest, kterého se účastnily stovky lidí, přičemž všichni zůstali sedět ve svých autech. Takže neproběhly žádné osobní kontakty. Je to neuvěřitelné, ale i přes tato přísná pravidla nakonec na akci dorazilo 1751 různých Subaru, přičemž jejich řidiči nakonec na pokyn organizátorů uspořádali parádní spanilou jízdu.

Vzhledem k počtu aut byla celá akce zapsána do Guinnessovy knihy rekordů a to právě pro nejvíce účastníků Subaru spanilé jízdy. Původním cílem organizátorů byl překonat stejnou akci z roku 2015, kdy se účastnilo jen 549 majitelů Subaru. Rekord byl tak překonán víc než dvojnásobně.

Přečtěte si také:  Po smyku skončila dvě auta v horské řece. Řidiči si stěžovali, že musejí čekat v kolonách, než auta vytáhnou

A to nejlepší na tom všem je, že výtěžek z akce, tedy finance, které byly vybrány od účastníků za vjezdné, bude věnován americké nadaci Feeding America. Ta se stará o lidi bez domova nebo o sociálně chudé a obstarává jim potraviny nebo rovnou hotové teplé jídlo. Díky vybraným penězům bude možné rozdat asi půl milionu porcí jídla.