Subaru představilo novou edici WRX STI. Znovu jen pro Japonsko

Autor: Anina Russová - 6. 9. 2018


Subaru šlape na paty značce Rolls-Royce. Ptáte se v čem? V představovaní různých více či méně limitovaných edicí svých modelů. Neříkáme, že je to špatně! Jen by bylo fajn, aby se alespoň některá z nich dostala alespoň do Evropy. I v případě poslední novinky ze stáje Subaru totiž máme v Evropě smůlu.

Novinka se jmenuje Subaru WRX S4 STI a dle samotné automobilky jde o takové „baby STI“. To znamená, že auto není tak brutální, drsné a že se nepodvolí jen velmi zkušeným řidičům. WRX S4 STI ale prý i přes svou pohodovější povahu nabídne přesnost a jistotu především v zatáčkách, a to hlavně díky novým tlumičům Bilstein DTMatic II, které k dokonalost ladila divize Subaru Technica International (STI).

Novinku poznáte na první pohled díky kovové přední mřížce s logem STI, 18palcovým kolům a několika černě lakovaných prvků jako je žraločí ploutev na střeše, spoiler na víku zavazadelníku nebo kryty zrcátek. Co se agregátu týče, jde o 2litrový čtyřválec typu boxer, který spolupracuje s pohonem všech kol a převodovkou CVT.

Premiéra novinky bude 21. září a cena je stanovena na 4 093 200 jenů, tedy zhruba 850 tisíc Kč.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru