Internetoví kecálci mají ve zvyku kritizovat duo ToyoBaru za nízký výkon v podobě 200 atmosférických koní. No, nemůžeme si pomoct, ale tohle auto je prostě o něčem jiném a po svezení budete mít pusu od ucha k uchu a nebude pro vás pouhých 200 koní problém.

Na druhou stranu se dá pochopit, že pokud tohle auto okupuje vaši garáž už nějakou tu dobu, může se dostavit pocit potřeby vyššího výkonu… 🙂 No, a kdo jiný by se řešení tohoto problém měl zhostit, než legendární Cosworth. V červnu tohoto roku nabídla firma tzv. Stage 1 obsahující přeprogramovanou řídicí jednotku, sportovní výfuk nebo jiný vzduchový filtr. Zájemci mohou vybírat mezi variantami s výkonem posíleným na 220 koní, 225 koní nebo 230 koní.

Subaru BRZ/Toyota GT 86 Cosworth

Nyní je tu Stage 2, který zní opět o poznání zajímavěji! Nová úprava (2.0) nabídne kompresor, mezichladič stlačeného vzduchu a několik dalších úprav, ovšem výsledek má 260 koní. Kdo se chce dostat na slibovaných 280 koní, musí sáhnout po verzi Stage 2.3, která ke zmíněnému přidá ještě navíc přepracovaný výfuk.

Ani to však není konečná, v Northamptonu už pečou Stage 3, kde by se měl výkon dostat až na 325 koní. Na papíře je také závodní verze Toyoty GT86 a Subaru BRZ, kde bude hodnota výkonu atakovat hranici 380 koní.