Subaru BRZ oceněno titulem britského magazínu VDI 2012

Autor: Pavel Srp - 15. 5. 2012


Koncern Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobce automobilů Subaru, oznámil, že magazín Vehicle Dynamics International vydávaný britskou společností UKIP Media & Events Ltd. udělil modelu Subaru BRZ titul „Vůz roku“ (Car of the Year) v letošní soutěži Vehicle Dynamics International (VDI) Awards a současně udělil Tošio Masudovi z koncernu FHI titul „Osobnost dynamiky roku“ (Dynamicist of the Year) za jeho vedoucí roli v konstrukčním návrhu tohoto nejnovějšího sportovního modelu od Subaru. Cenu současně získal i model Toyota GT86 (v Japonsku „86“) a jeho hlavní konstruktér Tecuja Tada, Masudův protějšek v rámci tohoto společného vývojového projektu.

Subaru BRZ získal titul Vůz VDI roku 2012 za příkladnou vyváženost mezi ovladatelností, stabilitou, vynikající odezvou a potěšením z jízdy. Titul „Osobnost dynamiky roku“ byl udělen jako uznání za vytvoření nové generace cenově dostupných a stylových kupé s pohonem zadních kol.

Ceny VDI Awards se poprvé udílely v roce 2008 coby uznání špičkových technologií přispívajících k jízdním vlastnostem a ovladatelnosti. V každé ze šesti kategorií („Car of the Year“, „Dynamicist of the Year“, „Dynamics Team of the Year“, „Innovation of the Year“, „Development Tool of the Year“ a „Supplier of the Year“ – vůz roku, osobnost dynamiky roku, tým dynamiky roku, inovace roku, vývojový nástroj roku a dodavatel roku) se připravuje užší výběr kandidátů z návrhů od čtenářů a se zapojením redakčního týmu VDI. Užší výběr se předkládá k posouzení nezávislé mezinárodní porotě složené ze specialistů na dynamiku a odborných novinářů.

Model Subaru BRZ byl odhalen v listopadu 2011 ve světové premiéře na Tokijském autosalonu a letos v březnu se představil evropským novinářům a veřejnosti na Ženevském autosalonu. Nový sportovní vůz Subaru vyvinutý podle koncepce „čistá radost z jízdního chování“ je lehké kupé s uspořádáním 2+2 a pohonem zadních kol, poháněné nejnovějším a nejpokrokovějším motorem Boxer od Subaru.

Koncern FHI svým zákazníkům nabízí „Radost z jízdy s pocitem bezpečí“ prostřednictvím své základní filozofie „Jistota v pohybu“ a špičkových konstrukčních řešení ve všech oblastech.

[nggallery id=811]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru