Jednovaječná dvojčata Toyobaru jsou už nějaký ten pátek na světě a bylo jasné, že přijde omlazení. Toyota už má svou část za sebou, teď je na řadě Subaru. Vyplatí se čekat na omlazené sportovní kupé z Japonska?

Výčet provedených změn v rámci omlazení je samozřejmě v podstatě stejný jako u Toyoty. Stále platí, že tahle kupé jsou ze stejného těsta. Nicméně také platí, že finální ladění si obstarává každá automobilka sama. Nic se naštěstí nezměnilo ani na osazení motorového prostoru. Atmosférický čtyřválec boxer o objemu dvou litrů dostal vyšší výkon o 5 koní než tomu je v současné verzi. Točivý moment vrcholí hodnotou 212 Nm. Lehkého navýšení bylo dosaženo pomocí nového sacího potrubí a průchodnějšího výfuku. Lehké navýšení výkonu je sice příjemné, důležitá je však i zpráva o šestistupňové manuální převodovce, která dostala kratší převody. Reakce na pobídnutí plynovým pedálem by tak měly být ještě o něco zajímavější. Provedené změny se týkají verze s manuální převodovkou. Automat disponuje původními hodnotami.

Zbytek pohonného ústrojí zůstává naštěstí stejný, roztáčena jsou zadní kola přes samosvorný diferenciál. Subaru se snažilo ještě na podvozku. Nové jsou pružiny a tlumiče, větší zadní stabilizátor a celkově bylo vylepšeno vyztužení celého podvozku. Společně s tím prošel novým naladěním také stabilizační systém. Další dobrou zprávou je možnost příplatku za paket Performance, který zahrnuje výkonnější brzdový systém od společnosti Brembo, tlumiče Sachs a černě lakovaná 17″ litá kola. A někdo správně přemýšlel, protože tuto verzi dal k dispozici pouze s manuálem.

Po designové stránce nejsou změny nijak zásadní. Všimnout si můžete nového designu světlometů a pozměněných nárazníků. Novinkou je také hliníkový spoiler na zádi a nové designy litých kol. Zajímavou změnou prošla kaplička přístrojů, kde bude nový displej o úhlopříčce 10,6 cm, který má nabídnout také funkce monitorující jízdu – například přetížení. Nový je pak také volant a palubní infotainment. 

Jestli vás omlazení kupátka zaujalo, na faceliftovanou verzi musíte počkat na podzim tohoto roku, paket Performance bude však k dispozici až příští rok.