Lowridery jsou způsob úpravy automobilů, který je oblíbený zejména za velkou louží, v Americe. Jeden z řidičů takto upraveného auta si jeho schopnosti užívá za každého počasí. A má to vážně styl!

Styl úprav, kterému se říká “lowrider” jsou převážně klasická americká auta, která dostanou nápadný lak s airbrushem, k tomu malá, často vyplétaná malá kola (13″ apod.) s pneumatikami s bílými boky, ale hlavně hydraulický podvozek. Ten jim totiž umožňuje dělat s autem doslova psí kusy. Zvednout tak jedno kolo do výšky a jet po silnici není žádný problém, ale pro některá auta není problém ani skákání! Podobně upravená auta se vzduchovým podvozkem ale například toto nedokážou, ta umí prakticky jen měnit světlou výšku.

Majitelé upravených aut v nich ale často jezdí pouze ve slunných dnech a za sucha a na zimu je ukládají ke spánku do garáží. A je to pochopitelné, protože v zimě je na silnicích nejen všudypřítomná špína, ale také spousta kamínků a soli, což škodí laku. Řidič lowrideru z Ameriky z přiloženého videa na toto ale nedbá a svoje auto do sněhu vytáhl. A dokonce si právě užíval schopnosti auta s pro jednotlivá kola nezávisle nastaveným hydraulickým podvozkem.