Studie Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet: elektrický kabriolet pro Pebble Beach

Autor: Anina Russová -   22. 8. 2017


Když už se chystáte na akci, jakou je Pebble Beach, musíte přijít s něčím jedinečným neotřelým a vskutku speciálním. A právě tato tři slova skvěle popisují báječný kabriolet z dílny Mercedes-Maybach.

Vůz je vskutku dechberoucí a to už jen svými rozměry. Na délku měří 5 700 mm, na šířku 2 100 mm a na výšku 1 340 mm. Pokud si nedovedete tyto rozměry představit, pak vám prozradíme, že Mercedes-Benz třídy S měří v nejkratší verzi jen 5 141 mm na délku, 1 905 mm na šířku a 1 498 mm na výšku. A ještě jedno číslo musíme zmínit. Tvůrce vsadil na 24palcová kola, která této studii skvěle sedí! Když už stvoříte takové monstrum, je potřeba mu dotáhnout veškeré detaily. Právě proto nabídne interiér takovou porci luxusu, kterou jinak známe zejména od těch nejluxusnějších vozů světa, například od Rolls-Royce.

Interiér je čalouněn bílou kůží a nabídne velký displej, který zasahuje až za zadní sedadla. To proto, že posádka má k dispozici jakéhosi virtuálního asistenta, který je dokonce schopen plnit úkoly. Auto, respektive tento asistent navíc ohlídá i zdravotní stav posádky a v případě jakéhokoliv náhlého zdravotního problému je schopen kontaktovat záchrannou službu. Celé to funguje samozřejmě na základě množství biometrických senzorů, které jsou v celém autě.

Pokud byste pod opravdu dlouhou kapotou čekali nějaký parádní dvanáctiválec, asi vás zklameme. Volba zde padla na elektromotor, respektive rovnou čtveřici elektromotorů. Jejich celkový výkon je 750 koní, přičemž zrychlit z klidu na 100 km/h umí pod čtyři sekundy. Mercedes pak slibuje dojezd 500 kilometrů a maximální rychlost 250 km/h.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *