bmw_i7-predseriove_testovani

Proces sériového vývoje BMW i7 vstupuje do závěrečné fáze, kdy vůz prochází náročným testovacím programem v extrémních silničních a povětrnostních podmínkách. Během takzvaných testů v horkých oblastech na tratích a veřejných silnicích po celém světě vývojoví inženýři ověřují především výkon a spolehlivost elektromotorů, pohonu všech kol a vysokonapěťové baterie při vystavení maximální zátěži způsobené vysokými teplotami, nezpevněnými cestami, prachem a velkými výškovými rozdíly.

Cesta k sériové výrobě vede prototypy BMW i7 přes šotolinové cesty do pouští, do hor a na celou řadu velmi dynamických cest. BMW i7, jediný čistě elektricky poháněný luxusní sedan na světě, se představí v průběhu roku 2022 spolu s dalšími modelovými variantami nového BMW řady 7.

Přečtěte si také:  Nová elektrická limuzína BMW i7 absolvuje zkoušky jízdní dynamiky u polárního kruhu

Test odolnosti v horkých oblastech různých zemí a kontinentů slouží zejména k otestování a zabezpečení všech prvků elektrického pohonného systému. Komponenty páté generace technologie BMW eDrive vyvinuté pro BMW i7 prokazují svou trvalou funkčnost i v těch nejnepříznivějších podmínkách při nepřetržitém provozu za extrémně vysokých venkovních teplot, trvalého slunečního svitu a sucha.

bmw_i7-predseriove_testovani-zadek

V rámci pevně definovaného testovacího programu pro prototypy jsou simulována zatížení, která odpovídají výzvám, jimž čelí sériové vozidlo během svého celého životního cyklu. Ostřílení zkušební technici za podpory citlivé palubní měřicí techniky zaznamenávají každou reakci elektromotorů, vysokonapěťové baterie, výkonové elektroniky a integrovaného chladicího systému, jakož i nabíjecí technologie a systémů řízení toků energií na vlivy počasí a silnice.

Přečtěte si také:  CUPRA bude usilovat o úspěch v prvním evropském podniku Extreme E

Testovací program, jehož součástí jsou desítky tisíc kilometrů, obsahuje jízdy na dlouhé vzdálenosti a vysokou rychlostí, stejně jako provoz se zastavováním a rozjížděním ve spalujícím horku. Kromě toho byly na testovacích místech v horkých oblastech vybrány testovací úseky s obzvláště velkými výškovými rozdíly. Tímto způsobem lze analyzovat teplotní chování elektromotorů a řízení točivého momentu čistě elektrického BMW xDrive během velice dynamické a dlouhotrvající jízdy do kopce.

Pro další zvýšení zatížení pohonného systému zahrnuje testovací program také jízdu v horách s přívěsem. Vysokonapěťová baterie zároveň ukazuje, jak je schopna nepřetržitě dodávat vysoký výkon pro napájení elektromotorů. Extrémní scénář a zvláštní výzva pro řízení toků energie a výkonovou elektroniku je také test jízdy z kopce s předem plně nabitou baterií, která již není schopna absorbovat žádnou rekuperační energii.

Přečtěte si také:  Hyundai odhaluje první pohled na koncept elektrického SUV SEVEN

Vyčerpávající testovací procedury v horkých oblastech slouží také k mimořádně náročné zkoušce výkonu klimatizace a další palubní elektroniky, jakož i teplotní odolnosti materiálů použitých v interiéru. To vše proto, aby jediný čistě elektricky poháněný luxusní sedan na světě poskytoval dokonale sladěný a exkluzivní zážitek z jízdy za každé situace.

Přidat komentář