BMW-M850i-coupe-Sterckenn-- (1)

Streckenn představil upravené BMW řady 8. Je to „rozdvojená osobnost“

Autor: Pavel Srp - 23. 11. 2019


BMW řady 8 je hodně zajímavé auto samo o sobě, ale pokud chcete, aby bylo ještě více zajímavé, pak můžete navštívit například společnost Streckenn. Ta si pro něj totiž připravila několik vylepšení.

Základem je nová generace BMW řady 8 Coupé. Auto je černé, ovšem hned „dvakrát“. Celkově je to taková „rozdvojená osobnost“. Jedna polovina je černá lesklá, zatímco ta druhá je lakována do černé matné. 

BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky oslavuje dnešní padající hvězdy

Dalším výrazným prvkem jsou kola. Nejsou to jen tak obyčejná kola, jsou to 21palcové disky Vossen S21-01. Ovšem když auto obejdete, tak na druhé straně jsou jiné disky, tentokrát jde o ANRKY An38. Jejich průměr je ale stejných 21 palců.

Auto sedí na novém podvozku. Ten umí měnit světlou výšku, protože jde o vzduchový podvozek, který řídí jednotka Accuair Endo CVT. I díky tomu kola parádně zapadnou do blatníků.

Pod předním nárazníkem je také úplně nový spoiler. I ten má několik černých odstínů, protože je vyroben z karbonu.

Sériový zůstal motor, ale vlastně to nevadí, protože pod kapotou tohoto černočerného kousku je benzinový vidlicový osmiválec ve verzi M850i. Ten z 4,4litrového objemu nabízí díky přeplňování dvěma turbodmychadly dostatečný výkon 530 koní, doprovázený točivým momentem 750 Nm. Zrychlení na stovku zvládne auto pod čtyři sekundy a jede až maximálně 250 km/h.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek