Jen před pár dny jsme vám připomínali, že děti a psy není možné v těchto vysokých teplotách, jaké aktuálně venku panují, nechávat zamčené v autech. Ani 5 minut! Už během této krátké doby se z uzavřeného auta stává pec, kdy dětský i psí organizmus rychle kolabuje! A nepomohou ani pootevřená okna, věřte nám!

Bohužel se stále najdou tací, kteří varování buď berou na lehkou váhu, nebo ho prostě neřeší. Strážníci z Plzně byli v pondělí odpoledne, kdy už byla teplota daleko za hranicí 30 stupňů Celsia, upozorněni na psa zamčeného v autě. Auto navíc stálo na přímém slunci.

Horko je tu. Nenechávejte děti ani psy v autě!

Následujícími řádky pak policie strážníci popsali, co se vlastně stalo.

Když přišli strážníci k autu, pes polehával a trochu poštěkával. K vozidlu se nikdo nehlásil, majitelku se podařilo zjistit, ale nepocházela z Plzně. Pomoci najít, kde by mohla být, se snažili i lidé z místních firem. Jeden z prodejců se dokonce pokusil auto ochladit. Po 40 min už ale pes špatně reagoval. Hlídka vyhodnotila situaci jako krizovou. Pootevřeným okénkem se podařilo policistce prostrčit ruku a otevřít dveře auta a psa osvobodit. Okamžitě mu dali strážníci napít a vzali ho odpočinout do stínu na svoji služebnu. Dveře auta se jim podařilo opět uzamknout. Za stěračem auta nechali majitelce strážníci vzkaz. Výzvu za spáchaný dopravní přestupek, kdy nezaplatila parkovné a informaci, kde psa najde. Teprve 19letá řidička a nezodpovědná majitelka zvířete si ho poté od strážníků na jejich služebně převzala.

Víme, že zákon neumožňuje, aby za takový počin byl pes majitelce odebrán, ale slečna by si zasloužila pořádnou pokutu. Zvíře už není bráno jako věc a jestli tohle není týrání, pak už nic.