Stav bodového konta lze zjistit rychle a navíc zdarma. Už dávno kvůli tomu nemusíte na poštu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Ministerstvo dopravy - 25. 12. 2023


Víte, jaký je stav vašeho bodového konta? A víte, jaké přestupky jste vlastně v minulosti spáchali? Ještě donedávna platilo, že zjistit stav konta je možné za poplatek jen na poště, respektive na těch pobočkách, které provozují také Czech Point. Přesný počet bodů je ale také možné zjistit na Portálu dopravy. A to zdarma. Od ledna vám navíc může chodit při každé změně bodového stavu upozornění pomocí SMS nebo mailu.

Faktem je, že každý z nás by měl svůj stav konta znát. Jen tak se vyhnete nepříjemnému překvapení v podobě vybodování. Na Portálu dopravy proto najdete veškeré informace, které jako motorista můžete potřebovat.

Ovšem k přihlášení potřebujete buď bankovní identitu, mobilní klič eGovernmentu, datovou schránku nebo eObčanku. Po přihlášení do systému je pak potřeba zadat své kontaktní údaje, včetně právě telefonu nebo mailu. Na výběr bude ze tří možností, jakým si upozornění na změnu stavu bodového konta nechat posílat. Buď právě prostřednictvím SMS a mailu, ale vybrat si můžete také nebo aplikační notifikace v prostředí Portálu dopravy a Portálu občana. Možnost využít placenou službu na Czech Pointu nicméně i nadále zůstává.

Ne jen body

Portál dopravy je ale poměrně šikovná aplikace, která nepomůže jen s body. Najdete tam třeba i údaje o řidičáku, ale zároveň si přes něj můžete požádat o nový. Na pár kliknutí zjistíte také údaje o zákaz řízení nebo profesní způsobilosti.

Zároveň je možné si takto rychle a zdarma zjistit údaje o všech vlastněných vozidlech, ale i zkontrolovat najeté kilometry nebo dálniční známku. „Další služby budou postupně přibývat, od nového roku chceme také například zdigitalizovat žádosti související s přepisy vozidel nebo nové žádosti v agendě plavidel,“ informuje o dalším rozvoji služeb portálu Karel Váchal, zástupce digitálního zmocněnce Ministerstva dopravy.

Štítky: , , , ,

7 názorů na “Stav bodového konta lze zjistit rychle a navíc zdarma. Už dávno kvůli tomu nemusíte na poštu”

  1. Právě včera mě kontrolovali policajti a chtěli vše, techničák,občanku, řidičák a ještě dýchnout, po noční směně jsem se tomu nakonec jako vyvrcholení zasmál, snad příští rok to bude lepší a nebudu tahat všechny ty kraviny z tašky….

  2. Stav bodového konta máte bezplatně už několik let na portálu občana a tam se můžete přihlásit také bankovní identitou.

  3. tak jsem se pokusil přihlásit přes bankovní identitu, přihlášení proběhlo a pořád to padá na úvodní stránku……
    asi to funguje jako všechno v tomhle státě…..

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru