Stát draží své nepotřebné Škody Fabia, Octavia, ale také klasický mercedes. Většinou ale nabízí vraky v žalostném stavu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - 1. 4. 2022


Stát má ve svém vlastnictví velkou spoustu různého majetku, a to včetně aut a motocyklů. Jednou za čas pak uspořádá veřejnou aukci některých věcí, které už nepotřebuje. A v současné době je jedna taková velká aukce v běhu. Zájemci si za pár drobných mohou koupit různá auta nebo motocykly. Ovšem ne vždy jsou v dobrém stavu.

Hlavně škodovky

Nabídku na svém webu zveřejnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a obsahuje různá auta, různého stáří a hlavně stavu. Největší zastoupení mají v nabízených vozidlech škodovky. K dispozici jsou fabie, octavie, ale i felicie. Ceny se pohybují od doslova pár korun až po tisíce. Nicméně je nutno dodat, že ne všechna auta jsou v dobrém stavu. Řada z nich je po nehodách. Některé pak stojí na odstavných parkovištích zjevně i několik měsíců.

Přečtěte si také:  Nový závoďák Škoda Fabia RS Rally2 představen. Chce navázat na úspěchy předchůdce

Vybrat si ale můžete i z celkem zachovalých kusů, jako je třeba Škoda Superb, která patřila Státní zemědělské a potravinářské inspekci. Ovšem v tomto případě je státem dána minimální cena, která je 136 000 Kč.

V dražbě je i BMW 320d, které patřilo Krajskému ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Jeho dražba končí 11. dubna, přičemž cena se pohybuje kolem několika málo tisíc korun. Auto ale bude potřebovat velký servisní zásah, protože policisté jej zjevně nešetřili. „Motor lze nastartovat jen náhradním zdrojem, motorové jednotka má nepravidelný chod, občas slyšitelné nepravidelné kovové klepání, hadice a plastové příruby v motoru jsou poškozené, chod převodovky – řadí bez drhnutí, volná kulisa řazení. Čepy a stav podvozku včetně jeho uchycení ve stavu odpovídající nájezdu vozidla, vůle silentbloků ramen a uložení obou náprav. Koroze výfukového potrubí a jeho úchytných bodů. Řízení celkem volnější, znatelná vůle v uložení. Brzdy s nedostatečnou účinnosti, větší opotřebení brzdových kotoučů, koroze třecích ploch a vedení,“ popisuje všechny závady ÚZSVM.

Přečtěte si také:  Liberec chystá dražbu vraků odtažených z ulic. Většina z nich vyjde na pár stovek

V nabídce pak do 31. března byl i Mercedes-Benz SL 450. Ovšem i v jeho případě nebyl stav zrovna výstavní. „K osobnímu vozu nejsou k dispozici žádné klíčky ani žádné doklady. Jedná se o vozidlo, které nemá SPZ a není vedeno v registru vozidel ČR,“ popsal stav auta ÚZSVM. I přesto se ale vydražil za 155 777 Kč a v posledních minutách se o něj dva zájemci přetahovali.

Štítky: , , , , ,

13 názorů na “Stát draží své nepotřebné Škody Fabia, Octavia, ale také klasický mercedes. Většinou ale nabízí vraky v žalostném stavu”

 1. Je opravdu skvělý, že tady řešíte co,kdo a jak sem napsal,ale řekl bych že jste si spletli téma.Nevadí stane se.Mě by spíš zajímala zkušenost Stanislava a jestli může být konkrétnější nebo jestli někdo zažil něco podobného.Se la vi

 2. Pozor na UZSVM byl ksem státem respektive jeho úředníkama oklamán a v podstatě okraden při dražbě …Byl jsem dražebník jen pro úplnost.

  1. ten mercedes urcite koupil fanda a po renovaci to bude hezky kousek je o ne zajem , prihlasi na veteranske papiry a ma krasny kousek

 3. Ha ha za pár korun, onehdá jsem na jeden přikazoval Wolkswagen, který se prodává v bazarech od 150 tis. se tady prodal za 260 tis. to bych musel být blázen abych to koupil😁

 4. Nevím sice co je to silem blok jak píše autor zřejmě bez technického nadání,ale zato vím co je to silentblok.

  1. Skvělé, Jirko. Jste technicky nadaný! Je to citace přímo z aukce, máte to tam napsané, ale opravili jsme to, aby vás to nerozčilovalo.

   1. Mila redakce, vidim sice na prvni pohled, ze citace odlisujete jako jakousi primou rec psanou kurzivou, nicmene prime citace by se mely oznacovat jinak, ze? Alespon sluvkem ,cituji/citujeme‘. A pro upozorneni na zjevnou chybu (nejen) v citaci, o ktere vime a neztotuznujeme se s ni je vhodne pouzit (sic), aby byl jasne, ze hnup je puvodni autor a nikoliv my, ze?

    Samozrejme Vas ani jedno nenutim delat, jen to, pravda ponekud ironicky, dopurucuji, protoze pak je.mensi sance vypadat jako ndovzdelanci a slouzit za cil ruznym haterum.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek