cadillac-uzamcen-video

Starý pán se zamkl v autě a nemohl ven. Málem zemřel

Autor: Anina Russová - 19. 9. 2018


Následující příběh je jako ze špatného amerického filmu. Nebo by se na něm dala vyučovat americká nátura žalovat všechny. A to i za vlastní chybu. Ale vezmeme to hezky popořádku.

Jednoho hezkého dne se jistý Peter Pyros z Ohia rozhodl, že se projede se svým Cadillacem XLR. Pro vysvětlení celé situace byste měli vědět, že XLR nemá klasické mechanické kliky, ale jen elektrické odskoky. Že má Peter slabou baterku si všiml až ve chvíli, kdy do auta sedl. Slabá baterka mu sice dovolila dveře otevřít, když ale sedl dovnitř a dveře zavřel, už je znovu neotevřel. Vzhledem k nedostatku energie totiž „čudlík“ na otevírání vůbec nereagoval. Peter si navíc v tu chvíli uvědomil, že u sebe nemá telefon a doma je sám.

Snažil se křičet, snažil se vyrazit nebo rozbít okno, ale vzhledem k vysokému věku se mu to nepovedlo. Aby toho nebylo málo, v autě vzhledem k okolním vysokým teplotám panovalo hotové nedýchatelno a s postupujícím časem bylo hůř a hůř. Naštěstí ale po 14 hodinách, kdy Peter už z horka a nervů skoro ztrácel vědomí, všiml si soused kousek pootevřených dveří od garáže, a navíc mu připadal zvláštní přerušovaný dunivý zvuk, který z ní vycházel. Když se dostal k autu, bylo jasné, že je zle. Ovšem místo toho, aby rychle rozbil nějaké okno, zavolal hasiče. Už čekáte střepy? Žádné nepřijdou! Hasiči totiž Petera přesvědčili, aby otevřel kapotu auta. Pak napojili baterku na nabíječku a auto bylo rázem otevřeno.

Tím bychom teoreticky mohli skončit, ale jsme jen v půlce celého zvláštního příběhu. Pokračování přišlo v moment, kdy byl Peter upozorněn na fakt, že Cadillac má v interiéru mechanický ovladač, který přesně v takovou chvíli vysvobodí posádku z uzavřeného interiéru. Ano, Peter byl celou dobu v autě vlastně úplně zbytečně.

A teď se dostáváme k jádru pudla. Místo toho, aby se Peter trošku zastyděl, šel s celým příběhem do televize. Kromě toho si najal armádu právníků, se kterými chce žalovat General Motors. Podle nich totiž ovladač dveří, byť je na něm zářivě červený obrázek, není dostatečně vidět. No, něco nám říká, že z koncernu pár babek jistě vysoudí. To je prostě Amerika…

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek