Dnešní doba přeje individualitám a projevuje se to i na silnici. A někteří lidé mají touhu se odlišovat také v provozu, takže své auto se snaží ozvláštnit. Už dávno nejsme v socialismu, kdy se to řešilo na koleni, ale dnes si můžeme vybrat z nepřeberné nabídky profesionálních úpravců, kteří jsou schopni upravit jakékoliv auto. Třeba i luxusní SUV za několik milionů korun.

Ačkoliv Bentley Bentayga rozhodně není tuctovým autem, na silnici se auta potkat dají. Pokud jste duší extrovert, rozhodně nechcete, aby vaše zapadlo mezi ostatními. A co tedy uděláte? Nějak se odlišíte. Nabízí se třeba různé profesionální tuningové společnosti, které nabízejí různé kity. Jednou z nich je třeba Startech.

Tentokrát jde hlavně o motor, protože úpravy exteriéru již Startech před časem představil. Pro pohonnou jednotku nabízí firma chiptuning, který z původního motoru W12 dokáže dostat působivých 710 koní a 1 070 Nm. To je o 110 koní a 170 Nm více než má v sérii! Díky tomu je čas potřebný ke zrychlení z 0 na 100 km/h kratší o 0,2 sekundy a zabere jen 3,9 sekundy. Maximální rychlost zůstala beze změny, tedy 301 km/h. Motor W12 může oddechovat prostřednictvím zcela nového kompletního výfukového potrubí, který autu dodá působivý zvukový doprovod.

Ceny úprav, jak asi čekáte, nejsou úplně lidové. Za úpravu motoru budete muset zaplatit 15 882 euro bez daně, výfuk stojí 5850 eur bez daně a třeba za snižující kit na podvozek dáte 790 eur bez daně.