Start nové tradice: ŠKODA Classic Tour

Autor: Tisková zpráva - 8. 9. 2014


ŠKODA AUTO uspořádala první ročník jízdy ŠKODA Classic Tour pro své zaměstnance, kteří se jej mohli zúčastnit se svými vozy.

skoda-classic-tour-2014

Na startu jízdy se v neděli 7. září před budovou ŠKODA Muzea sešlo téměř 70 vozidel vyrobených do roku 1988, za volanty byli členové vrcholového managementu společnosti ŠKODA AUTO, předseda Odborů KOVO MB, ale především zaměstnanci snad ze všech oddělení – od technického vývoje až po slévárnu. Nejstarším exemplářem startovního pole byl Laurin & Klement 110 z roku 1925, produkci značky ŠKODA reprezentovaly vozy zejména z padesátých až sedmdesátých let. K vidění byly tudory, felicie, letos jubileum slavící 1000 MB i závodní kupé 130 RS. Akce se ale rozhodně neomezila jen na vozidla ŠKODA, účast byla otevřena všem značkám – namátkou jmenujme britské MG či Triumph, československou produkci reprezentovala třeba i Praga či Velorex.

„Akce jako je ŠKODA Classic Tour podporují silný vztah našich zaměstnanců nejen ke značce ŠKODA a její 119leté historii, ale k veteránům a historickému kulturnímu dědictví obecně,“ říká vedoucí ŠKODA Muzea Andrea Frydlová a dodává: „Zájem o historii dobře vidíme i na stále rostoucí návštěvnosti našeho muzea v Mladé Boleslavi.“ Program akce odstartoval právě prohlídkou muzea, po níž se účastníci vydali na 120 km dlouhou trasu malebnými zákoutími Českého ráje, kterou zakončil program na letišti v Mladé Boleslavi, s letovými ukázkami strojů Historical Flying Clubu a možností vyzkoušet si jízdu na přesný čas v úseku, v němž se měří odchylka na 0,01 s – přesně jako na nejnáročnějších veteránských závodech v Evropě.

O výhru ale při akci ŠKODA Classic Tour nešlo, mnohem více si účastníci užili pohodovou atmosféru a setkání s kolegy, kteří mají stejné nadšení pro automobilovou historii.

skoda-classic-tour-2014-skoda-felicia

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru