Auta bohužel občas hoří, to je smutný fakt. Své by o tom mohl vyprávět majitel klasického Jaguaru, kterému auto začalo hořet před pár týdny v centru Prahy. A o požárech aut už také něco ví majitel černého Chevroletu Corvette, kterému jeho auto shořelo doslova před očima. Celý požár i svou bezmocnost stihl natočit na video, které můžete zhlédnout výše. Není to ale hezká podívaná.

V centru Prahy na Mánesově Mostě hořel historický Jaguar

Dotyčný zatím neprozradil, co stálo za vznikem požáru. Slíbil ale, že o tom natočí další video. Dle záběrů, které dal na internet, to ale vypadá, že požár začal uprostřed auta. Odhadujeme tedy problém na výfukovém potrubí. Ale to jsou zatím jen spekulace. Z videa je ovšem patrné, jak rychle požár postupoval. Stačilo pár minut a auto bylo celé v plamenech!

Hasiči na místo přijeli až ve chvíli, kdy už byl požár vozu hodně rozsáhlý a velmi nebezpečný. Když začali Corvette hasit, byla to pro ně otázka několika desítek sekund. Strašný je nakonec pohled na to, co z auta zbylo. Nebo spíše nezbylo. Jde jen o ohořelé torzo, jehož trosky majitel i hasiči následně nabírali na lopaty a házeli na jednu hromadu.

Jsme moc zvědaví, jaké bude nakonec vysvětlení požáru. Jestli za ním stála vysoká rychlost a přehřátí nějaké části auta nebo jen nezaviněný technický problém. Snad se to brzy dozvíme.