Japonci se úprav aut nebojí. Jsou to často nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná auta s velkými spoilery, obrovskými nárazníky, všudypřítomnými světýlky a blikátky a podobně. Oblíbené jsou ale také psí kusy s výfuky. Majitel Daihatsu u náhledového videa jich na auta nasadil hned 8!

Daihatsu Hijet je typickým „Kei Car“, tedy malým autem na půdorysu, ale velkým co do vnitřního prostoru a přepravní kapacity. Auta z této kategorie musejí být kratší než 3,4 metru, užší než 1,48 metru, zároveň může mít jejich motor maximální objem 660 cm³ a jeho výkon nesmí překročit 47 kW/63 koní.

A přesně takový tříválcový motor je i pod kapotou tohoto upraveného maličkého pick-upu. To ale není překážka k tomu, aby na auto putoval nový výfuk. Respektive několik nových výfuků, protože v zadním nárazníku vykukuje hned 8 koncovek! Nejsou to ale jediné úpravy, jsou ale nejvýraznější. Jde totiž o kompletně přepracované auto.

Video bylo natočeno 8. června 2018 na sraze SBM Style Box Meeting v hlavním městě Japonska, Ósaka. Na tomto sraze bylo ale podobných aut ještě mnohem více, podívat se na ně můžete v tomto seznamu videí. Jen pozor, prvních pár z nich si neprohlédnete, mají nastavené soukromí pouze pro uživatele, který je nahrál.