Spy video: Subaru Impreza WRX STI na Nurburgringu

Autor: Pavel Srp - 4. 5. 2013


Po Nurburgringu se prohánělo maskované cosi a podle nedávných spy fotek si odhadneme tvrdit, že by mohlo jít o Subaru Impreza STI nové generace. Napovídá tomu tvar předních světlometů i nasávacího otvoru v kapotě, proporce přední partie a tvar vnějších zpětných zrcátek nápadně připomínající crossover Subaru XV, ale i zadní velké křídlo.

Nedokážeme ale říct, jestli půjde opravdu o novou Imprezu STI nebo o testování finální verze konceptu WRX představeného před pár týdny na autosalonu v New Yorku.

Předpokládáme však, že pod kapotou se objeví tentýž motor, který dostala nová generace Foresteru – tedy přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru, jehož výkon povyroste až ke třem stovkám plnokrevníků. Standartně má tento motor výkon 270 koní mimo EU a 240 koní v EU.

Jistý je pohon všech kol, méně jisté budou použité převodovky. V aktuální generaci je na výběr pouze šestistupňová manuální, avšak některé zdroje hovoří pro nové STI i o použití bezestupňového CVT (za příplatek).

Podívejte se na video, poslechněte si brumlavý zvuk a společně s námi se těšte, čím nás v příštích letech (asi 2015) Subaru překvapí! ;)

-PS-

 

 

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru