Spy video: Škoda Octavia RS na Nurburgringu

Autor: Pavel Srp - 13. 5. 2013


Škoda Octavia RS se má již za necelé dva měsíce představit na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu, takže je jasné, že se testy chýlí ke konci. Čím blíže se tento termín blíží, tím více se auto odtajňuje. Když jsme viděli Octavii RS poprvé při testech na Nurburgringu, to bylo vůbec ještě před oficiálním odhalením nové generace Octavie, byla zahalena do fólie s ornamenty, které mají znesnadnit jakoukoliv identifikaci.

Nová generace Škody Octavia RS bude nejrychlejším sériovým autem, které kdy automobilka vyrobila. Jisté je, že stejně jako obyčejná Škoda Octavia, bude i provedení RS postaveno na základech podvozkové platformy MQB. Na všech kolech budou kotoučové brzdy a zadní náprava bude mít, stejně jako čtyřkolka, sofistikovanější nezávislé zavěšení.

Pohonné ústrojí bude s největší pravděpodobností benzínový 2,0 TSI (stejný, jaký používá Golf GTI), ovšem není jisté, na jaký výkon bude naladěn. V kuloárech se mluví o tom, že výkon bude stále stejný právě s Volkswagenem Golf GTI – tedy 200 až 230 koní – a na silnici bude přenášen pomocí šestistupňové přímo řazené převodovky nebo za příplatek sedmistupňového DSG na přední kola.

Podívejte se na video z testování Octavie RS na německém okruhu Nurburgring, kde ji testovací řidič vůbec nešetřil… :)

-PS-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru