Spy foto: SEAT Ibiza Cupra

Autor: Pavel Srp - 1. 8. 2012


Faceliftovaný SEAT Ibiza je na trhu již pěkných pár měsíců, ale stále čekáme na tradičně nejsilnější variantu pojmenovanou Cupra. Ta se nám jako koncept ukázala už před pár měsíci na autosalonu v Pekingu, ale španělská automobilka nám ji stále neukázala oficiálně. Ovšem až doteď… :) Neznámý fotograf  totiž pořídil fotky nezamaskované Ibizy Cupra v černé barvě.

Oproti konceptu se auto, zdá se, vůbec neliší. Bude mít stejně agresivně tvarované nárazníky, hrdě umístěný znak v masce chladiče mezi světly s LED technikou, či extravagantní vývod koncovky výfuku uprostřed zadního nárazníku. Na první pohled jde o opravdu zběsilého prcka… :) To se nám líbí!

Žádné změny se, ani oproti generaci před faceliftem, ani oproti pekingskému konceptu, nekonají pod kapotou. Auto bude pohánět „malý“ dvakrát přeplňovaný (kompresor a turbodmychadlo) čtyřválec 1,4 TSI, který nabídne výkon 132 kW/180 koní. S přenosem síly na vozovku přes přední kola mu bude pomáhat elektronická “uzávěrka” diferenciálu XDS a motor bude spojen výhradně s dvouspojkovou převodovkou DSG. Stejnou techniku mají také sesterské modely Škoda Fabia RS a Volkswagen Polo GTI.

Kdy SEAT ukáže Ibizu Cupra světu ani kdy půjde do prodeje nevíme, ale víme, že to je opět moc povedený kus auta.

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru