Spy foto: Civilní Mercedes-Benz G63 AMG 6×6

Autor: Pavel Srp - 17. 2. 2013


Po internetu od včerejška kolují fotky neskutečného Mercedesu-Benz třídy G. Už jen Mercedes-Benz G63 AMG sám o sobě je skoro to nej, co si můžete pořídit. Ale stále je to – oproti tomu, co je na přiložených fotkách – nuda! :D

Doteď jste si mohli koupit pouze obyčejný čtyřkolový Mercedes-Benz G63 AMG – tedy Géčko s benzínovým motorem V8 biturbo, jehož výkon je 400 kW/544 koní a 760 Nm točivého momentu. Tyto hodnoty se přenášely prostřednictvím sedmistupňové automatické převodovky 7G-TRONIC na všechna čtyři kola. To už ale teď nemusí být pravda. Ptáte se proč?

Pohonné ústrojí a jeho výkony by zachovány být měly, ale podívejte se na auto důkladněji. Automobilka Mercedes-Benz se totiž rozhodla, že Géčku po vzoru vojenských speciálů se třemi nápravami (používá je například australská nebo švédská armáda) učeše a nabídne ho i civilním zákazníkům. Ani tak není jedna přidaná náprava to jediné, co si pro kupce v Mercedesu připravili. U G63 AMG 6×6 dostanete také nová kola Hutchinson obutá do offroadových pneumatik a nové prvotřídní tlumiče Öhlins.

Auto bylo vyfoceno na středním východě, takže Mercedes poslal rovnou nové hračky pro tamější šejky? :) Otázkou zůstává, jestli se však civilní šestikolové verze dostanou někdy také na jiné trhy – třeba do Evropy nebo do Ameriky… Myslím si, že ne.

[nggallery id=1928]

Fotky Mercedesu-Benz G63 AMG 6×6 se však objevily již dříve. Tyto jsou ze 6.ledna letošního roku z města Windhoek v Namibii.

[nggallery id=1929]

Podobně-PS-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru