Společnost Jaguar Land Rover získala dvě ceny v prestižní anketě Autobest

Autor: Pavel Srp - 11. 10. 2013


Společnost Jaguar Land Rover uspěla v další renomované soutěži Autobest. Ocenění ManBest 2013 získal generální ředitel Ralf Speth za strategii, která vede ke zvýšení prodeje vozů značek Jaguar a Land Rover po celém světě. Druhé ocenění DesignBest získal Ian Callum, šéfdesignér značky Jaguar, za design Jaguaru F-TYPE. O udělení cen rozhodovali porotci z 15 zemí střední a východní Evropy.

Od ledna do srpna 2013 se prodalo více jak 270 000 vozů značek Jaguar a Land Rover. Je to o 16 % více než v minulém roce, který byl pro obě značky mimořádně úspěšný. O úspěch v letošním roce se významně zasadily nové modely Range Rover, Jaguar XF Sportbrake a sportovní Jaguar F-TYPE. Během roku 2012 se prodalo více než 350 000 tisíc vozů. Letos to patrně bude ještě více, protože jen do konce srpna prodal Jaguar Land Rover 269 653 vozidel.

Jaguar F-TYPE je dvoumístný sportovní vůz s pohonem zadních kol a s lehkou hliníkovou konstrukcí. Zákazníci si mohou vybrat ze tří modelů: F-TYPE, F-TYPE S a F-TYPE S V8. Modely luxusního Jaguaru F-TYPE a F-TYPE S jsou poháněny třílitrovým přeplňovaným benzinovým šestiválcem o výkonu 340 a 380 koní. Model F-TYPE S V8 je poháněný pětilitrovým benzinovým osmiválcem o výkonu 495 koní.

Ralf Speth byl jmenován do funkce generálního ředitele společnosti Jaguar Land Rover v roce 2010 a na podzim téhož roku se stal členem představenstva Tata Motors jako nevýkonný ředitel. Do společnosti Jaguar Land Rover přišel Speth z Linde Group, kde působil od roku 2002 na pozici viceprezidenta.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek