rolls-royce-ghost-spofec-novitec-tuning- (1)

Rolls-Royce navrhuje po designové stránce své modely čistě, nedává jim žádnou extravaganci. Jsou tady ale zákazníci, kteří by naopak nápadnější vzhled uvítali a pro ty tady jsou různí úpravci. Jedním z nich je i Novitec, respektive jeho divize Spofec, ale úprava, kterou na novém modelu Ghost provedli, je poměrně decentní.

Druhá generace modelu Rolls-Royce Ghost je standardně zcela hladká, prostá jakýchkoliv designových kudrlinek, ale Spofec ji trochu přepracoval. Upravil přední nárazník, změnil přední blatníky, do nichž zapracoval větrací otvory, vyměnil prahy a přepracoval zadní nárazník. Třešinkou na dortu je pak decentní spojler na víku zavazadelníku. Jak možná tušíte, nejde o jen tak nějaké díly, ale vše je vyrobeno z karbonu.

Přečtěte si také:  V jižních Čechách se včera konal sraz klasických BMW. Do kempu nedaleko Temelína jich dorazily desítky

Sériová kola na autě nemohla zůstat, vyměněna byla za 22″ kované disky Vossen SP2. Do blatníků teď skvěle padnou i kvůli upravenému software řídící jednotky vzduchového podvozku Spofec Can-Tronic.Ten totiž světlou výšku snížil o 40 mm. Takto nízký je Ghost jen v nižších rychlostech, od 140 km/h výš se automaticky vrací do své původní výšky nastavené od výrobce.

Upraven byl také interiér, jemuž u tohoto konkrétního kusu dominuje černá barva doplněná o kontrastní oranžovou. Tu najdeme nejen na švech sedadel i palubní desky, ale také na obložení interiéru a podobně. Pokud se ale vám líbí třeba zelená a žlutá nebo fialová a hnědá, není problém. Fantazii se totiž meze nekladou.

Přečtěte si také:  Silnice jako adaptace na padesát odstínů šedi. Barvy jsou totiž drahé

Sériový nezůstal ani motor. Ve standardu Rolls-Royce Ghost pohání 6,75litrový motor V12 twin-turbo s 571 koňmi (420 kW) a 850 Nm. Úpravou řídící jednotky a výměnou výfukového potrubí za nerezové výkon povyrostl na 685 koní (504 kW) a vrchol točivého momentu je 985 Nm. Spofec uvádí, že upravený vůz je při sprintu z místa na stovku o 0,3 sekundy rychlejší a zvládne to za 4,5 sekundy. Maximální rychlost je beze změny, zůstává elektronicky omezených 250 km/h.

Přidat komentář