MINI-Spike-osobni_asistent

Spike je pes. Je to anglický buldoček, který bude provázet v modelech MINI

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: MINI -  11. 4. 2023


Spike, psí přítel značky MINI, se představuje v nové digitální podobě. Je inspirován vzhledem anglického buldočka a je navržen tak, aby prováděl konceptem obsluhy budoucí rodiny modelů MINI. V roli osobního asistenta MINI Intelligent Personal Assistant bude poskytovat různé formy pomoci. Spike se poprvé významně představí na mezinárodním autosalonu v Šanghaji (18.–27. dubna 2023) v Číně.

Tam se tento čtyřnohý přítel stane uměleckou hračkou, která bude vítat návštěvníky stánku MINI jako velkoformátová socha. Umělecké hračky jsou samostatná umělecká díla, která ve stylu městské popkultury kombinují prvky hraček a soch. Spike se objeví také jako aktivní protagonista v interiéru nového MINI Concept Aceman. Nový režim Spike vytvoří dokonalou scénu pro digitálního společníka, který se veřejnosti poprvé představí na kruhovém centrálním OLED displeji na palubní desce. Komplexní vhled do digitálního světa nové modelové řady a rozmanitých funkcí Spika poskytne MINI v průběhu roku 2023.

Přečtěte si také:  Čistě elektrická nová generace MINI Countryman se poprvé ukazuje

Spike provází úspěšný příběh této britské prémiové značky již od debutu moderního MINI v roce 2001. Buldok se svou kompaktní a mohutnou postavou, britským původem a sympatickou povahou byl již tehdy považován za dokonalý zvířecí ekvivalent MINI. „MINI bude vždy synonymem pro emoce a nevšední zážitky,“ řekl Oliver Heilmer, šéfdesignér MINI. „Proto nyní přenášíme Spika do budoucnosti v podobě digitální osobnosti. Přitom není pouze designovým experimentem, ale je skutečným společníkem s vlastní osobností, vytvářející speciální uživatelské zážitky.“

Tým designérů MINI vyvinul Spika pro komunitu MINI z počáteční skici ve všestranného společníka, který přitahuje pozornost nejen k vozidlu; byl totiž už vystaven jako umělecká hračka v rámci světové premiéry konceptu MINI Concept Aceman. Kdekoli se Spike objeví, přináší nečekané zážitky a vzrušující setkání.

Přečtěte si také:  Úspěšný rok 2022 pro BMW. Na globální úrovni je 1. v prémiovém segmentu. Běžné modely klesaly, BMW M a elektromobily rostly

Uvedení nové modelové řady značky posiluje spojení vozu s individuálním životním stylem řidičů. Toto emocionální propojení mezi člověkem a automobilem oživuje digitální postava, kterou Spike ztělesňuje vlastním osobitým způsobem.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *