Speciální edice: SEAT Leon GT

Autor: Pavel Srp - 27. 1. 2012


V Rakousku na trh putuje nová edice SEAT Leon GT, která je po SEATu Leon Cupra R Tuning Edition další lahůdkou v pomalu, ale jistě končícím životě SEATu Leon.

Základem pro edici GT, omezenou na pouhých 150 kusů, se stal „obyčejný“ SEAT Leon s přeplňovaným benzínovým motorem 1,4TSI, výkonem 125 koní a točivým momentem 200 Nm. S těmito hodnotami zrychlí auto z klidu na 100 km/h za 9,8 sekundy a zastaví se až na rychlosti 197 km/h. Navíc s kombinovanou spotřebou 6,2 litru na 100 km. Výfukové plyny z motoru odcházejí novým výfukovým potrubím, které je zakončeno chromovanými koncovkami a ústí v obou rozích zadního nárazníku.

SEAT Leon GT ale poznáte zvenčí na první pohled. Nápadně se podobá autům, která závodí v pohárech WTCC (Světový šampionát cestovních vozů) nebo BTCC (britský šampionát cestovních vozů). Vyměněny byly oba nárazníky, na prahy se nastěhovaly plastové nástavce a na dveře zavazadlového prostoru střešní spoiler. Tím však odlišnost od sériového modelu zdaleka nekončí.

Název GT v nás evokuje sportovní ambice. Je tedy nutné, aby auto nejen vypadalo sportovně, ale aby také dobře „sedělo na silnici“! Leon zvolenou stopu příkladně drží už v sérii, ale se širšími 18″ litými disky a pneumatikami a sportovním podvozkem mu to jde ještě lépe… Auto ovládáte novým sportovním volantem, rychlostní stupně měníte hliníkovou řadící pákou obšitou kuží a vaše tělo v zatáčkách podrží ještě sportovnější sedačky. Třešničkou na dortu jsou kryty vnitřních klik a vnějších zpětných zrcátek z kartáčovaného (matného) hliníku.

Pokud se vám edice GT líbí, mám pro vás ještě dvě důležité informace. Tou první je, že všech 150 kusů omezené série bude k dispozici pouze v barvách: Candy bílá, Crono žlutá, červená Emoción či Luna šedá a Magico černá metalíza. No, a ta druhá je pořizovací cena. SEAT Leon GT pořídíte od 22 900 € (cca 577 tisíc Kč), ale jak jsme již psali, pouze v Rakousku.

[nggallery id=287]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru